אבי רואה בביקורת חריפה: "פשיטת רגל ערכית ומוסרית"

אבי רואה, ראש המועצה האזורית מטה בנימין ב-11 השנים האחרונות, מותח ביקורת חריפה על ההסכם בין המועמד לראשות בנימין שילה אדלר לבין אפי שרון שהסיר את מועמדותו בעקבות ההסכם.

רואה כינה את ההסכם ''פשיטת רגל ערכית'' והסביר: ''זה נגד כל מה שכיוונתי אליו ב-11 השנים האחרונות. כשאתה עושה הסכמים ומבטיח את זה ואת זה ואת זה - סליחה, זו פשיטת רגל ערכית של כל הערכים שבהם אנו מאמינים.

''מה יגידו עובדי המועצה? מה יגידו מנהלי האגפים? והם אומרים, והם אומרים. זה לא טוב לנו, לא טוב לבנימין, לא טוב לאף אחד. זה לא קשור במי אתם תומכים. זה קשור לזה שאנחנו כיוונו לנורמה של התנהלות נקייה, עניינית ומקצועית.

רואה הוסיף, ''מילא אם זה היה מישהו שיש לו ניסיון, גם לזה אני לא מסכים - אבל בוא נגיד שזה בסדר, אבל פה אין כלום, לא ניסיון, לא כלום. למה? כי זה בחירות? אז מה אם זה בחירות לכל הרוחות? אנחנו יצרנו כאן נורמה שונה. עובדה.

''אתם כשותפים צריכים להבין, צריך לשמור על הערכים, גם אם מפסידים פה וגם אם מרוויחים פה וגם אם תפסיד את התפקיד, נו אז מה? בסוף זה משדר לך, למה שאתה, למה שאתה מייצג, משדר למשפחה שלך, משדר לילדים שלך, משדר לסביבה שלך, ככה צריך לראות את זה. בעבודה ציבורית יש גם ביטוי חינוכי", הדגיש ראש המועצה הנוכחי.

בהסכם בין אדלר לשרון שהגיע לידי ערוץ 7 התחייב אדלר שלשכתו של שרון תהיה צמודה לזו של אדלר אם ייבחר לראשות המועצה. על פי ההסכם, שרון יכהן כסגן ראש המועצה בשכר, ובנוסף יקבל את תיקי החינוך, היישובים, העסקים והתעסוקה.

כמו כן הובטח לשרון תפקיד דירקטור בחברה לפיתוח בנימין. שרון ייהנה גם ממספר תקני כוח אדם: ראש לשכה, עוזר בכיר ומזכירה, כולם בשכר. בנוסף ימונה לשרון עוזר בכיר לענייני חינוך ותעסוקה.

ממטה שילה אדלר נמסר בתגובה: ''מטה שילה אדלר דורש מישראל גנץ לחשוף את ההסכמים אליהם הגיע עם אריה דרעי ודגל התורה. הבוקר פרסמה דגל את רשימת מועמדיה בבחירות ברשויות המקומיות. במודעה מציינת דגל התורה מפורשות כי יש לה הסכמים עם המועמדים בהם היא תומכת.

''על פי החוק יש לחשוף את ההסכמים בפני הציבור. אנחנו חשפנו את ההסכם עם אפי שרון, כעת מטה גנץ נדרש לנהוג על פי החוק ולחשוף את ההסכמים שיש לו עם דרעי ודגל התורה'', לשון התגובה.

אפי שרון מסר בתגובה: ''אבי רואה, עד היום אתה החזקת את כל התיקים אצלך ולכן הכל נפל בין הכיסאות. החזקת את תיק החינוך - ואין מוסדות חינוך לכלל האוכלוסייה. החזקת את תיק הישובים - גם הוועדים וגם התושבים מרגישים מנותקים מהמועצה. החזקת את תיק העסקים, את תיק הרווחה, את תיק משאבי אנוש, את תיק התכנון והבנייה ועוד תיקים... כל התיקים אצל ראש המועצה וזה בסדר?

''אבי רואה, באת לקלל ויצאת מברך. ההסכם רק מראה שאנחנו באים לעבוד קשה למען התושבים ולקיים הבטחות, ולא סתם זורקים סיסמאות לפני בחירות. אבי רואה, היו לנו מחלוקות בשנים האחרונות על איך נכון לנהל את המועצה, אי אפשר להמעיט בתרומתך לפיתוח בנימין אך בבחירות התושבים נדרשים לבחור. ואני קורא מכאן לכל התושבים, מי שרוצה שינוי, שינוי אמיתי ויסודי בתחומים שהוצגו, שיצביע לשילה אדלר'', לשון התגובה.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7