שילה אדלר
שילה אדלר צילום: מירי צחי

שילה אדלר, המועמד לראשות המועצה האזורית מטה בנימין, קורא היום (ג') למועמד המתחרה ישראל גנץ לחשוף את ההסכמים אליהם הגיע עם השר אריה דרעי מש"ס ועם מפלגת דגל התורה החרדית.

"שמחתי לשתף את הציבור בהסכם האיחוד עליו חתמנו אפי שרון ואני", אמר אדלר וסיפר כי ''את ההסכם שלחנו למבקר המדינה, לחברי המליאה ולמשרד הפנים. ההסכם מוצג בשקיפות מלאה והוא בשורה לתושבי בנימין לגבי השינוי המיוחל על החזון היישובים שיתפתחו בעשור הקרוב ועל קידום עסקים במרחבי בנימין לטובת חוסנה של ההתיישבות''.

אדלר טוען כי ההסכם בינו לבין שרון פורסם בעבר ותוהה מדוע גנץ מפיץ את ההסכם דווקא כעת, ''כאשר המצב שלו בסקרים נמוך''.

''אני שמח על חלוקת הסמכויות ועל שיתוף הפעולה עם אפי ומאמין ביכולות שלו לקדם את תחום היישובים והעסקים בבנימין. אין שוני מהותי בין הסגן המכהן כיום בתפקידו מבחינת הסמכויות שיש לו לבין סגן החדש שייכנס בסוף החודש. לצערי, על רקע אי הסכמות בקדנציה הקודמת בין אפי לבין אבי רואה, אבי יצא כנגד ההסכם ועל זה אני מצר''.

אדלר קרא לגנץ לספר מה העומד מאחורי התמיכה שקיבל מש"ס ומדגל התורה. ''אשמח שגם הצד השני יפרט בשקיפות בפני הציבור בהסכמים עם השר אריה דרעי ועם דגל התורה כפי שהם מסרו ויחשוף אותם לציבור הרחב ולאן יילכו כספי מיסי הארנונה של כולנו. יידע הציבור וישפוט''.

ישראל גנץ מסר בתגובה: ''מדובר בספין מכוער. אין דילים ואין הסכמים. לצערי הניסיון לסכסך בין הציבור החרדי, הדתי והחילוני בבנימין הוא ניסיון מסית של פילוג והשחרה כמו גם הספין הזה. אני מחובר ומחוייב בכל נימי נשמתי לכל הקהילות בבנימין לחילוניות ולדתיות כאחד.

''הקהילות החרדיות השונות בבנימין מהוות קרוב ל-20 אחוז מתושבי המועצה והם חשובים לי בדיוק כמו שהמגזר החילוני והמגזר הדתי לאומי חשובים לי. כמובן שכראש המועצה אעניק את כל כולי לכל תושבי בנימין ללא שום הבדל חלילה בין תושב לתושב'', לשון התגובה.