מאסר עולם למחבל שרצח את גיא כפרי הי"ד בחיפה

בית המשפט גזר עונש של מאסר עולם ועוד 22 שנים בכלא למחבל הערבי שרצח את גיא כפרי הי"ד ופצע את הרב יחיאל אילוז לפני כשנה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד בחשון תשע"ט

מאסר עולם למחבל שרצח את גיא כפרי הי"ד בחיפה -ערוץ 7
גיא כפרי
צילום: באדיבות המשפחה

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שלישי) מאסר עולם ועוד 22 שנות מאסר על המחבל בן ה-22 שירה למוות בגיא כפרי הי"ד ופצע את הרב יחיאל אילוז בחודש ינואר בשנה שעברה.

המחבל, מוחמד שינאווי, הורשע בעבירות של רצח בכוונה תחילה מתוך מניע דתי, לאומני או אידאולוגי; ניסיון לרצח; פעולה בנשק למטרות טרור והחזקת סכין; ניסיון לשוד; וגניבת רכב.

בית המשפט קבע כי "שינאווי פיתח שנאה כלפי יהודים, שהחלה על רקע פעילות ישראל במלחמת לבנון השניה וגברה עם השנים, בין היתר נוכח תקריות שלו ושל בני משפחתו בהן היו מעורבים יהודים, והתחזקה אצלו האמונה כי יהודים הם כופרים וכי יש היתר לפגוע בהם פיזית".

עוד נכתב בגזר הדין כי "בחודשים האחרונים שקדמו לאירועים, התעצמה שנאתו של שינאווי כלפי יהודים עוד יותר, על רקע אירועים נוספים שחווה, והתגבש אצלו הרצון לנקום ביהודים. על רקע זה, בלילה שבין ה-2.1.17 ל-3.1.17, החליט שינאווי להמית יהודים באמצעות הנשק (לבצע פיגוע)".

המחבל שינאווי התגורר בשכונת חליסה בחיפה. בבוקר הפיגוע הגיע המחבל לעיר התחתית, שם זיהה את הרב אילוז כיהודי חרדי. הוא עקב אחריו, ובהמשך ירה בו ופצע אותו באורח קשה. בעת מנוסתו מהזירה, ביצע שינאוי ירי נוסף לעבר אישה יהודייה שזיהה בסמוך, בלא שזו נפגעה.

בהמשך מנוסתו לעבר שכונת מגוריו חליסה, זיהה מחמד בחור יהודי נוסף - גיא כפרי הי"ד - ירה בו ורצח אותו.

המחבל המשיך את מנוסתו, תוך שהוא מסתיר את הנשק בו ביצע את הפיגוע, יחד עם חפצים אישיים נוספים, בחורשה הסמוכה לבית הוריו.

לאחר הירי, שינאוי פגש בשניים מחבריו וביקש מהם כי יסיעו אותו לרחוב ברנר בעיר חיפה, וכן שיתף אותם בכוונתו לגנוב אופנוע משליח מזון שהזמין למקום. בנוסף שינאוי הזמין וקיבל סכין קצבים חדה לצורך הגנה עצמית.

לאחר מעצרו, הועבר לחקירת השב"כ, שם התברר כי ביצע את הפיגוע ממניע לאומני ושנאת יהודים. בחקירתו עלה כי ביצע את הירי באופן מכוון כלפי יהודים באמצעות רובה "קרלו" שהיה ברשותו.