ציפי לבני: ההתנהלות בפרשת לארה אל-קאסם היתה מטופשת

יו"ר האופוזיציה התייחסה בראיון ל-i24NEWS למצטרפים פוטנציאליים למחנה הציוני ולפרשת לארה אל קאסם.

ערוץ 7 , י"ד בחשון תשע"ט

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני), התראיינה לערוץ החדשות הבינלאומי i24NEWS והתייחסה לפרשת לארה אל-קאסם ולאפשרות הצטרפותו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ לפוליטיקה.

על גנץ אמרה לבני "הייתי רוצה שכל הגנרלים הללו שיושבים על הגדר ומהססים האם להצטרף לפוליטיקה או לא – שיצטרפו ושיצטרפו אלינו. אני רוצה שהוא ואחרים יחברו אלי ואני מסכימה שהציבור עדיין מאמין שביטחון מגיע עם דרגות על הכתף ומדים של גנרלים".

לבני הוסיפה כי לצד ההזמנה, חשוב לה להעביר מסר לפיו גם נשים יכולות לקבל החלטות בנושא ביטחון ישראל.

לבני נשאלה על פרשת לארה אל-קאסם ואמרה כי התנהלות הממשלה בנושא הייתה מטופשת: "אני מאמינה שישראל היא מדינה מצוינת ודמוקרטיה מצוינת, אני יודעת שיש לנו דברים שאנחנו נלחמים עבורם בישראל, אבל ישראל היא באמת מדינה שהייתי רוצה שכל אותם תומכי BDS יכירו טוב יותר, אז למה שלא יבואו? אם הם רוצים להזיק לישראל הם יכולים לעשות זאת במקום אחר".

"אנחנו חיים בעולם של רשתות, הכל פתוח, וזה גורם לנו יותר נזק, למדינת ישראל, לעצור את האנשים האלה, לתשאל אותם בשדה התעופה ובהם אתה מוצא סטודנטית שעבדה בארגון קטנטן ועכשיו היא הופכת לאישיו. עכשיו היא יכולה להגיד שעצרו אותה, עכבו אותה, שישראל היא לא הדמוקרטיה שאנחנו רוצים שהעולם יכיר. זה באמת לא עוזר במאבק, שאני מאמינה שהוא מאד נחוץ, בתנועת ה- BDS".