הקרב באלעד: הועברו הסמכויות להנגבי

הסמכות לקבל את ההחלטה על דחיית הבחירות באלעד הועברה מהשר דרעי לשר הנגבי וכדי למנוע ניגוד עניינים

ערוץ 7 , י"ד בחשון תשע"ט

יצחק פינדרוס
יצחק פינדרוס
צילום: שירה הרשקופ/TPS

על רקע דרישת דגל התורה וש"ס לדחות את הבחירות באלעד, אישרה הממשלה את העברת הסמכות לקבל את ההחלטה על כך מהשר אריה דרעי לשר צחי הנגבי, כדי למנוע ניגוד עניינים.

בהודעת העברת הסמכויות נכתב: "בהתאם לסמכויות הממשלה להעביר לשר צחי הנגבי את הסמכות הנתונה לשר הפנים לחוק הרשויות המקומיות בנוגע לבקשה לדחיית מועד הבחירות לעיריית אלעד הקבועות".

במקביל נמסר מש"ס ומדגל התורה כי דרישתם החד משמעית היא לדחות את הבחירות באלעד. "אנחנו מחזקים את ידיהם של פעילי 'דגל התורה' שפועלים באחדות ובמסירות ומתמסרים כדי לחזק וליישם את הוראת גדולי ישראל וחובת הציות להם בהחתמת העצומה לדחיית הבחירות ולשמור על כבוד התורה וחכמיה.

"שיתוף הפעולה בין 'דגל התורה' וש"ס באלעד גורמת להרבות כבוד שמיים לחיזוק האחדות בין תושבי העיר אלעד ולטובת המשך פיתוחה ושגשוגה בדרכי אחדות ושלום.

עוד הוסיפו כי "ברור לכולם שהאינטרס של הציבור החרדי כולו לומר לבתי המשפט: אל תפגעו בזכות לבחור ולהיבחר במיוחד שברור לכל שמאחורי הבקשה עומדים אינטרסים פוליטיים מובהקים. לא ייתכן שהאלימות תגבר, ושכירת חוקרים פרטיים שמוציאים דו"חות בניגוד למציאות, תכריע את מערכת הבחירות.

''אנו רואים בכאב איך בכל נושא שקשור לציבור החרדי בית המשפט מושך את ידיו ולא נותן סעד גם שמדובר בבחירות דמוקרטיות. דחיית הבחירות היא המענה היחיד והנכון לעת הזו".

אמש ביקשו דגל התורה וש"ס לדחות את הבחירות כדי לאפשר ליצחק פינדרוס להגיש מועמדות לראשות העיר, לאחר שבג"צ דחה את עתירתו ופסל אותו מלהתמודד על התפקיד.