החיים שלנו תותים 2

נייר הצלופן המרשרש של עמי נגר, המדיטציות של עקיבא תורג'מן והבקשה בעברית ובערבית של צמד 'מולאנה'.

עוזיאל סבתו , י"ד בחשון תשע"ט

החיים שלנו תותים 2-ערוץ 7
Strawberries
Flash 90

חדשיר | עמי נגר | כנראה שלא

ברוכים הבאים לדור החדש, תכניות מוזיקה כבר ממלאות כל משבצת שידור בטלוויזיה וכיפות בכל הגדלים מרצדות בהן על המסכים, כוכבים זורחים ונופלים וכל שנותר לנו הוא רק לתפוס את הטובים, ליהנות מהפנינים המקומיות שמתגלות שם, מבין הצלילים והפלאשים.

אחד הגילויים המשמחים הוא עמי נגר. בחור מתוק וצנוע. זמר שרק מתחיל להגיש ביצוע וכבר בא לך לזלול ולאכול כל צליל וכל הברה מבוישת. אפשר לדבר על דמיון, בראש ובראשונה לאיל כהן, יוצא תכנית המציאות 'דה ווייס'. גם הוא תימני צנום, ממושקף ומוכשר ואפילו השיר החדש של עמי, 'כנראה שלא', מזכיר את 'במקום' של איל. שני השירים יצאו באלבום שני שמומן בפרויקט הדסטארט אחרי הזכייה.

כאמור, לעמי שיר חדש, קליל, ממכר וחוזר על הרעיונות של איל ושל 'תותים' של חנן בן ארי (אפילו מסי נכנס לשיר). אבל במקרה הזה אין תחושה של 'העתקה' או של 'שכפול', אלא דווקא של ז'אנר חדש, ז'אנר של שירים חמודים, מלאי קולות רקע שמרמזים על המילים, בעלי משמעות של "הכל לא טוב ואין עתיד" אבל בעצם "הכל כן טוב ויש עתיד" - אם רק מסתפקים במה שיש. נקודת מבט חדשה על החיים, עטופה בנייר צלופן מרשרש ומלא באיורי פרחים ובמדבקות סמיילי קורצות. מתנה מעמי.

חדשיר | עקיבא | לך לך

עקיבא תורג'מן אוהב לגעת בנשמות. חדשיר אחר חדשיר הוא מעיף את הלב למעלה, מעביר מדיטציה מוזיקלית למאזינים הטרודים, מוליך אותם שלב אחר שלב למקום גבוה, אל שקט נפשי שלא הכירו.

הפעם הוא פונה לאמרה המפורסמת – "לך לך לעצמך" ובקול רך צועק את מילות השליחות בווקאליות מושלמת ובמלודיה מדבקת.

חדשיר | מולאנה | יא סידי

וכעת, אנחנו ממשיכים לעקוב אחרי הצמד המוכשר – גלעד חזן ונירי שדה - שיחד, בפרויקט 'מולאנה', יוצרים טרקים קצרים שחוזרים ומסובבים בריטואל משפטים מוזיקליים במקצבים מקוריים ובכלים מגוונים בעלי אוריינטציה מזרחית בדרך כלל, והכל בשילוב מאווהלים וטקסטים עבריים-ערביים, ובתוספת קליפים כנים ופשוטים.

הפעם הם עם 'יא סידי', וכך שר הצמד: "מה אנחנו סך הכל אומרים? יא סידי, אדוני, תשופני, תראה אותי, דרך המסכות, העור והבשר. מה משנה המלבוש"?

אז מה אנחנו אומרים? רוצו ליוטיוב לשמוע: