השר נפתלי בנט: קודם ביטחון, אחר כך הסדרה

חבר הקבינט, השר נפתלי בנט דיבר על חשיבות נקיטת מדיניות ביטחון המזוהה עם הימין. "אסור להיכנע לסחטנות של חמאס".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בחשון תשע"ט

השר נפתלי בנט: קודם ביטחון, אחר כך הסדרה-ערוץ 7
השר נפתלי בנט
צילום: עודד קרני

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, נשא הערב (רביעי) דברים בכנס 'רגולציה במרחב הסייבר' של המכון למחקרי ביטחון לאומי ומכללת שערי מדע ומשפט.

בנט אמר כי מדיניות הביטחון בה נוקטת ישראל, אינה זהה לערכים של ממשלת הימין. "מוקדם יותר היום, התייחס אלוף פיקוד הדרום למצב הביטחוני בגבול רצועת עזה ואמר: 'ישראל לא פוגעת במשגרי הבלונים כדי לא לפגוע במאמצי ההסברה'. אלוף הפיקוד וצה״ל כמובן מקבלים את ההנחיות מהדרג המדיני ולכן אין לי טענה כלפי המפקדים. יש לנו רמטכ״ל ואלוף פיקוד מצוינים. הכתובת היא בדרג המדיני. ופה בדיוק נעוצה הבעיה".

"ישראל לא פוגעת במשגרי הבלונים כדי לא לפגוע במאמצי ההסדרה? אני אומר - קודם נסדיר את מדיניות הביטחון של ישראל. אני רוצה לומר בבירור: מדיניות ביטחון של ממשלת ימין היא קודם ביטחון ורק אחר כך הסדרה. ביטחון אזרחי ישראל קודם להסדרה עם חמאס. אסור להיכנע לסחטנות של חמאס", הוסיף בנט.

לדבריו, "כרגע מפעילים אלימות כבדה מולנו, ואנחנו אומרים: ׳עכשיו אנחנו במו״מ אז חלילה לא נירה עליכם כדי להשלים את המשא ומתן׳. מדיניות ישראל צריכה לחזור לאקסיומה: הגבול הוא מוחלט.
מחבלים לא נוגעים בגדר, לא חוצים את הגדר, לא מפרקים את הגדר. הכלל הפשוט צריך להיות: אפס סבלנות למחבלים, ביטחון וחיים נורמליים לתושבים. אני אמשיך להילחם על כך".