זוכי הפרסים עם ראש הממשלה והשרים
זוכי הפרסים עם ראש הממשלה והשרים צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק הערב את פרס ראש הממשלה לחדשנות יחד עם שר הכלכלה אלי כהן ושרת התרבות והספורט מירי רגב. באירוע נכח גם סגן הנשיא הסיני.

הפרס הוענק ל-3 סטארטאפים ישראלים בקטגוריות בריאות, חקלאות וקיימות ובטחון אישי וארגוני. תחום הבריאות הוענק הפרס לעינת מצר, מנכ"לית ומייסדת שותפה בחברת Emedgene. בתחום המזון הוענק הפרס לעירן בניאל, מנכ"ל ומייסד חברת Doux Matok ובתחום הסייבר הוענק הפרס לפרופ' יהודה לינדל, מייסד ומדען ראשי בחברת Unbound Tech.

נתניהו אמר באירוע כי "מה שקורה כאן זה חדשנות. כל ההיסטוריה האנושית, כל הקידמה מונעת ע"י יזמים שמחדשים. העבר שייך למחדשים והעתיד שייך לאלה שמחדשים. ישראל היא אומת החדשנות. אנחנו רוצים לחדש יחד אתכם. זאת המשימה שלנו".

"אנחנו משנים את העולם בשלושה תחומים", המשיך נתניהו. "שינינו אותו כבר ב-IT. כל מי שמחזיק בטלפון נייד מחזיק בפיסה מישראל. כך חוללנו מהפכה בעולם בתחום ה-IT. בין שלושת התחומים, התחום הראשון הוא תחבורה. היום יש לנו תעשיית רכב כי היום כמעט 85 אחוז מערך המכונית הוא תוכנה. זה מחשב על גלגלים, אז עכשיו אנחנו יכולים להתחרות. יש לנו 500 חברות בתעשיית הניידות החכמה של ישראל. אריק שמידט רכש את ווייז במיליארד דולר. היא שווה יותר היום. ואינטל רכשה את מובילאיי ב-15 מיליארד ומיקמה את המטה שלה כאן בירושלים שיהיה אחראי על כ-30 חברות רכב אוטונומי בעולם. ישראל משנה את העולם בתחום הזה".

ראש הממשלה ציין עוד כי "התחום השני הוא מה שאנחנו עושים עם מים. העולם כולו זקוק למים. אנחנו מחוללים שינוי גדול בניהול מים באמצעות טכנולוגיה. אנחנו עובדים על מיזמים בסין, הודו. אנחנו יכולים להשתמש בטכנולוגיה הזאת כדי להעניק מים לעולם צמא, וטכנולוגיית מים היא חיונית כי אין לנו מספיק מים, והדבר המרכזי שגילינו הוא שאנחנו יכולים לייצר עוד מים. וישראל ניחנה ביכולת לעשות יותר עם פחות. התחום השלישי הוא בעיניי המרגש מכולם וזה רפואה דיגיטלית. באמצעות בנק נתונים תלת שכבתי אפשר לחולל פלאים בכל הקשור לרפואה מניעתית, רפואה אישית, תרופות חדשות, טיפולים חדשים. זהו כלי רב עוצמה".

"חייהם של מיליארדי אנשים משתפרים בזכות הטכנולוגיה הישראלית. אבל זה גם כוח לשלום. יש לנו יחסים הולכים וגדלים עם מדינות ערביות. היחסים הללו מבוססים על איומים משותפים אבל הם מבוססים יותר ויותר על הזדמנויות משותפות - כוח המשיכה של הידע והחדשנות הישראלית שיכולה לספק מים ורפואה ותקשורת לעמים הערבים של המזרח התיכון. הטכנולוגיה וחדשנות הם כוח למען שלום. אז יש לי שני מסרים הערב. אחד, מסר לישראל. נמשיך להפוך את ישראל לכוח מבין האומות, כוח טכנולוגי גלובלי למען שיפור החיים כאן בישראל ולאחרים בעולם. ויש לי מסר קצר לעולם - תחברו לישראל למען עתידנו המשותף", סיכם ראש הממשלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו