בדרך לבית"ר: מאמן הפועל חיפה התפטר

אחרי שביקש להתשחרר וסורב על ידי הבעלים יואב כץ, הודיע ניר קלינגר על התפטרותו מאימון הפועל חיפה. היעד הבא: בית"ר ירושלים

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ט

קלינגר. בדרך לבית"ר
קלינגר. בדרך לבית"ר
צילום: פלאש 90

משחק כיסאות בליגת העל. שלושה ימים עברו מאז פוטר גיא לוזון מבית"ר ירושלים, ולזו עדיין אין מאמן. פיטוריו של לוזון מהקבוצה הירושלמית, גורמים כעת למעין משחק כיסאות, כשאת מקומו צפוי לרשת מאמן הפועל חיפה, ניר קלינגר.

לוזון, שפוטר לאחר שבעה מחזורים בהם השיג חמש נקודות בלבד, פוטר ביום שני האחרון, ובבית"ר חיפשו אחר המאמן המתאים להחליפו.

בבית"ר אמנם הודיעו כי לא פנו לאף מאמן המועסק תחת חוזה, אך נראה כי סוכן שחקנים הוא שפנה למאמנים כאלו בניסיון לחבר אותם לקבוצה הירושלמית. לאחר שמאמן בני יהודה יוסי אבוקסיס קיבל פניה מאותו הסוכן אך סורב להשתחרר על ידי הבעלים ברק אברמוב, קיבל גם מאמן הפועל חיפה, ניר קלינגר פניה כזו.

קלינגר פנה אף הוא בבקשה להשתחרר ולעבור לקבוצה מהבירה, אך גם הבעלים שלו, יואב כץ סרב בתוקף. לאור זאת, הודיע לפני זמן קצר (חמישי) קלינגר על פיטוריו מאימון הפועל חיפה, כשהיעד הוא ככל הנראה אימונה של הקבוצה מהבירה.

במסיבת עיתונאים בה הודיע על התפטרותו, אמר קלינגר: "מן הראוי היה שאבוא ואדבר אתכם. נכתבו ונאמרו הרבה דברים. זו העבודה שלכם. הסיפור הזה ייצר המון כותרות. כל אחד מביע את דעתו. אם בתמיכה ואם כנגד המהלך. בסופו של דבר אני בנאדם שהולך עם הלב שלו ואחרי פתיחת העונה הלא טובה החלטתי לקחת אחריות על מצב הקבוצה".

לדבריו של המאמן, להתפטרותו אין קשר לאפשרות המעבר לבית"ר ירושלים, אלא זו החלטה מקצועית בלבד בשל מצב הקבוצה האדומה מהכרמל. "השנה הקודמת הציבה רף מסוים בעיקר עבורי. אני המאמן וחלק מחוסר ההצלחה הוא באחריותי. שלחתי ליואב כץ מכתב שבו הודעתי לו על התפטרותי. הקבוצה צריכה דרייב חדש ומאמן חדש. יש לי הסכם פה וחוזה יקר, אני מוותר על הכל. זו באמת לקיחת אחריות וכל אחד עושה את הפרשנויות שלו".

"אני רוצה להתנצל בפני אוהדי הפועל חיפה. האהבה שלהם היתה ללא תנאי. יום אחד כשהסיפור יסופר במלואו אז אני בטוח שיידעו לקבל, להבין ואולי אפילו לסלוח. הם תמיד יישארו בליבי. אחרי המשחק מול מכבי נתניה הרגשתי אני לא מצליח לתת לקבוצה את הדרייב הנכון. אלו החיים. מי שרוצה שיאהב את זה ומי שלא רוצה אז לא".

קלינגר, שחקן העבר של מכבי ת"א, עוזב את חיפה לאחר עונת שיא בה זכה עם הקבוצה בגביע המדינה כשגבר על בית"ר ירושלים בתוצאה 3:1 בגמר שהתקיים באצטדיון טדי. אל תואר זה הוסיף קלינגר זכיה גם בתואר אלוף האלופים, משחק קדם העונה כשגבר על האלופה מבאר שבע בתום דו-קרב פנדלים, וכעת משאיר את הקבוצה ללא מאמן, ועוזב אותה בפעם השניה כמאמן.

כעסו של קלינגר נובע בין היתר בשל העובדה כי חיפה איבדה כמה שחקני מפתח בקיץ והשבועות הראשונים של העונה הנוכחית היו קשים וכללו תוצאות מאכזבות.

קלינגר, שאימן בעבר גם את בית"ר באר שבע, מכבי תל אביב, הפועל באר שבע, הפועל חיפה, מ.ס אשדוד ומכבי שעריים וכן קבוצות מהליגה הקפריסאית, בדרך לחתום בתחנה נוספת בקריירת האימון שלו: בבית"ר ירושלים.

האם אחרי שזכה כמאמן ראשי באליפות וגביע עם מכבי תל אביב, גביע וגביע הטוטו עם הפועל חיפה וגביע הטוטו של הליגה הלאומית עם מכבי שעריים, והוליך את מכבי תל אביב להופעה הראשונה בתולדותיה בשלב הבתים של ליגת האלופות, קלינגר יצליח גם בלחץ של בית"ר?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il