הסתיים מסע הגרוטראלי ביו"ש: ''חוויה מיוחדת במינה"

הגרוטראלי מתבסס רק על מכוניות ישנות ללא הנעה אחורית ועובר במסלולים שגם רכבי שטח מתקשים לעבור בהם.

אורלי הררי , ט"ז בחשון תשע"ט

גרוטראלי
גרוטראלי
צילום: מועצת יש"ע

מסע הגרוטראלי המסורתי שיצא ביום שלישי האחרון מקדומים, הסתיים היום (חמישי) במערת המכפלה שבחברון.

הגרוטראלי הינו מסע שטח מיוחד, אשר מתבסס רק על מכוניות ישנות ללא הנעה אחורית ועובר במסלולים שגם רכבי שטח מתקשים לעבור בהם. המסע עבר, בין השאר, בשומרון, בקעת הירדן, מגילות ים המלח, גוש עציון וחברון.

התיאום של המסע עם הצבא נעשה בעזרתם המסורה של קב''ט מועצת ישע שלמה וקנין, קצין הגמ''ר אוגדת איו"ש סא''ל שמעון שטרית וסגנו רס''ן אליצור טרבלסי. הליווי הרפואי ניתן על ידי 'הצלה ללא גבולות'.

במהלך המסע עברו הצוותים השונים בדרכים עקלקלות ורכביהם נזקקו לא פעם לטיפולים במהלך הדרך. עם סיום המסע חולקו שי למשתתפים - מדריך ''מסלוליו''ש'' למסלולי הטיולים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ולוח שנה של מנהלת חברון. לאחר מכן, המשיכו הצוותים לביקור במערת המכפלה ולמיצג הרב-חושי ''לגעת בנצח''.

חגית זידר, מנהלת מסעות גרוטראלי, אמרה "אני מתרגשת, אני כל כך שמחה להיות כאן במערת המכפלה אחרי שלושה ימים של מסע מטורף ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. זה היה המסע הכי קשוח שהיה לנו ואנחנו נחזור לכאן בקרוב".

מ''מ מנכ''ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני אמר "זו חוויה אדירה לפגוש את משתתפי הגרוטראלי מכל הארץ חוצים את ארץ התנ''ך לאורכה ולרוחבה במשך שלושה ימים. התחלנו מקדומים, חלוץ ההתיישבות בשומרון וסיימנו בחברון במערת המכפלה המקום עם השורשים הכי עמוקים של העם היהודי. האזור שלנו הוא מדהים, וכל מי שמגיע לטייל חווה חוויה מיוחדת במינה".