99% עלייה: תכנית מב"ט של בית"ר העולמית חוגגת עשור

שר הביטחון אביגדור ליברמן: "אני תמיד מנסה לפעול בהתאם לרעיונותיו של ז'בוטינסקי, שתמיד שם בראש מעייניו את איחוד העם"

אלירן אהרון , י"ז בחשון תשע"ט

99% עלייה: תכנית מב"ט של בית"ר העולמית חוגגת עשור-ערוץ 7
תמיד להקדים, להיות ג'נטלמן
צילום: משה בוכמן

תוכנית מב"ט (מנהיגות ברית טרומפלדור) של תנועת בית"ר העולמית ציינה עשור להיווסדה בקרית מוריה בירושלים.

מאות השתתפו באירוע החגיגי במעמד שר הביטחון יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל, ראש ההנהגה העולמית של בית"ר- עו"ד נריה מאיר וכמובן בוגרות ובוגרי התכנית.

תוכנית מב"ט פונה לצעירים יהודים ממדינות חבר העמים. התוכנית משלבת לימודי אולפן עברית, סיורים מרתקים ברחבי ישראל וסדנאות בתחומי ציונות ומנהיגות.

תכנית זו, מבית היוצר של תנועת בית"ר העולמית, מציינת בימים אלו עשור להיווסדה עם אחוזי עלייה של 99% מהעולים, תוך שהיא משלבת בהצלחה את בוגריה לאורך השנים במקומות משפיעים בתעשייה הישראלית.

שר הביטחון ליברמן אמר "כשר הביטחון וכיו"ר 'ישראל ביתנו' אני תמיד מנסה לפעול בהתאם לרעיונותיו של ז'בוטינסקי, שתמיד שם בראש מעייניו את איחוד העם, שמירה על היוזמה בידיים שלך, תמיד להקדים, להיות ג'נטלמן ולפעול בהתאם לעקרונות המרכזיים: הדר בית"רי וחד-נס".

ראש ההנהגה העולמית של בית"ר עו"ד מאיר אמר "מבחן העצמאות היינו עליית יהודים, וריבונות בכל הארץ. המסר שאמר ועשה אברהם אבינו כאשר הקים את האומה עברית, זה המסר שאמר ועשה זאב ז'בוטינסקי כאשר הקים את האומה מהקבר בגלות. זהו המסר המאפיין ביותר את תכנית מב''ט – הבאת צעירים ועוד צעירים ועוד צעירים יהודים לישראל. המשימה הכי חשובה של מדינת ישראל היום - להעלות מיליוני יהודים לארץ. זה יפתור את כל הבעיות".

עוד אמר מאיר "בשבילנו תכניות מסע בית"ר אינן מטרה של היכרות תיירותית. בעינינו תכנית מסע היא אמצעי לעליה. תכניות מסע בית"ר הן תכניות גשר לעליה. ככה אנו מקפידים להציג אותן. אין משימה לאומית חשובה מזו כיום, להצלת העם היהודי. התכנסנו לחגוג עשור למבט. 99% עליה מעיד על עצמתה של התכנית. זהו חזון ז'בוטינסקי החשוב ביותר".