אילנה ראדה, אמה של תאיר, בבית המשפט
אילנה ראדה, אמה של תאיר, בבית המשפט צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שופט בית המשפט העליון בדימוס, יורם דנציגר, שסבר שיש לזכות את רומן זדורוב במשפט הרצח של תאיר ראדה אך היה בדעת מיעוט, הגיב הבוקר (שישי) לממצאים החדשים שהתגלו.

''להערכתי יש סיכוי לא מבוטל שייערך בתיק הזה משפט חוזר'', אמר השופט דנציגר. ''אם זה יגיע לשלב של משפט חוזר, לפחות חלק לא מבוטל מהתהיות תתבררנה".

דנציגר אמר את הדברים בכנס של אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב. כאמור, השופט דנציגר היה היחיד מבין שופטי ההרכב שדנו בערעור של רומן זדורוב שחשב שיש לזכותו, אולם עמדתו לא היתה דעת מיעוט ולא התקבלה.

"לא מתאים ולא ראוי ששופט בדימוס יחווה דעתו האם דעת הרוב הייתה נכונה או דעת המיעוט", הדגיש דנציגר באירוע. ''לא חושב שזה רצוי. יש לנו מערכת רצינית. אני מניח שאם זה יגיע לשלב משפט חוזר, כל התהיות יתבררו".

יורם דנציגר
צילום: אתר בתי המשפט

אמש זימן המכון לרפואה משפטית את סניגורו של רומן זדורוב ואת נציגי הפרקליטות בעקבות שערה חדשה שנמצאה בזירת הרצח ומתאימה ל-DNA של א"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק - שלגביה הצטברו כמה עדויות בנוגע לרצח.

זדורוב, כזכור, הורשע ברצח של תאיר ראדה בדצמבר 2006 בבית ספרה בקצרין. עו"ד ירום הלוי, סנגורו של זדורוב, אמר בעקבות הממצאים שהתגלו כי ניתן להורות על משפט חוזר לזדורוב וקרא לשחררו לאלתר מהכלא.

אמה של תאיר ראדה, אילנה, אמרה אתמול "חיכיתי 12 שנה לראיה הזו. אני הייתי מצפה שראיה כזו תובא בבית משפט ויורו להם לפתוח את התיק. צר לי שבמדינה הזו משפחות נרצחים ונרצחות מקבלים את ההודעה מהתקשורת. החקירה הייתה מלאה שקרים''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו