יגאל דילמוני מודה לראש הממשלה ולשר אלקין על הקמת מרכז מורשת שמיר

הממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד את ההצעה של השר זאב אלקין להקמת מרכז על שמו של ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר ז"ל.

מטרת המיזם: הנצחת פועלו של שמיר כראש ממשלה בין היתר במאבק לעליית יהודי ברית המועצות וקידום ההתיישבות היהודית ביו"ש.

ההחלטה מגיעה שש שנים לאחר פטירתו של שמיר ז"ל שכיהן כראש הממשלה בין השנים 1986-1992. המרכז שיוקם יכלול פעילות חינוכית תרבותית ותיירותיות, תערוכה מתמדת של מוצגים המנציחים את חייו ופועלו של ראש הממשלה המנוח.

שר ירושלים ומורשת, זאב אלקין, סיפר על היוזמה שנובעת מהכרת הטוב: "זכיתי לעלות לארץ בתקופת כהונתו של יצחק שמיר כראש ממשלה, ולדעתי, הוא היה אחד מראשי המשלה הטובים ביותר שהיו למדינת ישראל".

לדבריו, "שני תחומים שהיו מזוהים עם פועלו של שמיר במשך שנים רבות הם קידום ההתיישבות היהודית ביו"ש, והמאבק למען העלאת יהודים מברית המועצות. ולכן, אני גאה שנפל בחלקי כשר מורשת להקים אתר הנצחה לפועלו של שמיר שיתמקד בשני התחומים האלה".

"אישור ההחלטה הזו סמוך לציון חמישים שנה להתיישבות היהודית ביו"ש ולקראת ציון 30 שנה לגל העלייה הגדול מברית המועצות, היא הדרך הנכונה לשמר את המורשת ההיסטורית של שני התהליכים המשמעותיים ביותר שמשפיעים עד היום על מדינת ישראל", הוסיף אלקין.

בסיום ישיבת הממשלה הודה יגאל דילמוני, מנכ"ל מועצת יש"ע, לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר זאב אלקין: "אנחנו רוצים לברך את ראש הממשלה ואת השר אלקין שהבטיח וקיים להקים מרכז מורשת להנצחת ראש הממשלה יצחק שמיר וגם את המאבק להעלאת יהודי ברית המועצות וההתיישבןת ביו"ש. זו החלטה נכונה ובעזרת השם ילדים ובני נוער יבואו ללמוד על פועלו ומורשתו של יצחק שמיר".