הסרת שיער
הסרת שיערללא

למה אנשים מסירים שיער מהגוף?

המסורת להסיר שיער מהגוף קיימת כבר אלפי שנים בתרבויות שונות ומגוונות. היום, בתקופתנו המודרנית, ההרגל להסיר שיער מהגוף קיבל משמעות חדשה. התפתחות הטכנולוגיה מאפשרת לגברים ונשים להפטר מהצמיחה המיותרת באזורים השונים.

גברים ונשים שעוסקים באופן מקצועי או חובבני בענפי ספורט שונים, מסירים שיער מהגוף כחלק מטיפוח הגוף הנדרש. למשל, בענף אופני המרוץ מקובל להסיר שיער מהרגליים, לא רק כדי לשפר את הנתון האווירודינמי, אלה גם כדי לזרז את השיקום לאחר המרוץ או אימון אינטנסיבי כגון עיסוי רפואי מקצועי, יהיה יעיל יותר בעור חלק ללא שיער. כמו כן, פציעות נרפאות מהר יותר על עור שלא מכוסה במסה של שיער.

ספורטאים העוסקים בענף פיתוח גוף, מסירים שיער מהגוף במטרה לחשוף את מראה השריר באופן מקסימלי. גם בשחייה ובאתלטיקה הקלה, קיימת מסורת להפטר משיער הגוף.

השאיפה לאורך חיים בריא, תזונה נכונה ומודעות לחשיבות פעילות גופנית גורמים לכך, שגם מראה חיצוני אתלטי ומפותח מקבל חשיבות אסתטית ומושא לחיקוי.

הרצון ליהנות מעור חלק לאורך זמן מוביל יותר ויותר אנשים לפנות לטיפולי הסרת שיער מקצועיים. לעומת השיטות הקלאסיות להסרת שיער – גילוח, שעווה וכד', הסרת שיער בעזרת טכנולוגיה של קרן אור – IPL או לייזר הינה השיטה המקובלת והנפוצה יותר בעידן המודרני, למשל הסרת שיער בלייזר מטפלת בשורש הבעיה – פוגעת בזקיק השיערה והורסת אותו.

הסרת שיער לאורך זמן

שיער הגוף מכסה כמעט את כל שטח העור שלנו, ומתחלק לסוגים שונים: שיער ראש, שיער פלומה, שיער גוף ועוד.. לכל סוג של שיער יש מחזורי צמיחה שונים, עובי ואורך שונה שגם משתנה מאדם לאדם.
כל שיערה עוברת 3 שלבים של צמיחה – שלב גדילה, נשירה ומנוחה. רק שיער טרמינלי בעל קנה עבה, זקיק כהה שנמצא בשלב הגדילה ניתן להסיר בעזרת קרן אור.

יעילות רבה של טיפולי הסרת שיער בלייזר או באינפרא-אדום, הפכה אותם לטיפול הכי פופולרי בקרב גברים ונשים בני 18-35 בתחום אסתטיקה רפואית.

ניתן לבצע טיפולי הסרת שיער בקרן אור לבעלי גווני עור שונים כל עוד ניתן לציין את ההבדל בגוון בין העור לגוון השערה. גם בעלי גוון עור כהה מאוד יכולים ליהנות מטיפולי הסרת שיער במכשירי לייזר בטכנולוגית SHR . רק לבעלי שיער ג'ינג'י או בלונדיני בהיר באזור הטיפול, הסרת שיער בקרן אור יכולה להיות פחות אפקטיבית.

הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר היא שיטה יחסית חדשה שאושרה על ידי ה- FDA רק לפני כ-25 שנים ובתחילת הדרך הטיפולים היו יקרים מאוד. הטכנולוגיה התפתחה, זמן הטיפול התקצר והטיפול הפך לבטיחותי ויעיל יותר, ועלות הטיפול ירדה משמעותית.

הטיפול מתבצע בעזרת מכשיר לייזר ייעודי בעל ידית פעולה עם ראש לייזר. המכשיר פולט קרן אור בתדירות קרובה ל-800 ננומטר שמאפשר לקרן הלייזר להגיע לשורש השיערה, לחמם ולהרוס אותו.

מטרת הטיפול - להרוס את הזקיק, כך שקנה השיערה ינשור בהדרגה ולא יצמח יותר מאותו זקיק. הטיפול נחשב מוצלח כשמבדילים בהפחתה משמעותית של צמיחת שיער באזור הטיפול.

בזמן הטיפול המטפל מזיז על פני העור ידית עם ראש לייזר ומקפיד לעבור היטב על כל שטח הטיפול. לפי תקן ה-FDA על מנת להפעיל מכונות לייזר- דיודה רפואית להסרת שיער, יהיה מורשה רק אדם בעל השכלה רפואית.

להסרת שיער לאורך זמן תצטרכו לעבור סדרת טיפולים בהתאם למחזור צמיחת השיער.

הסרת שיער IPL

שיטת הסרת שיער IPL מאוד דומה להסרת שיער בלייזר. קרן אור האינפרה אדום חודר דרך שכבות עור שקופות ופוגע בזקיק השיערה. אורך גל האינפרה אדום שונה מקרן הלייזר. לרוב מדובר במכשירים לשימוש ביתי בעלי מנורת IPL .

טיפול הסרת שיער עם מכשיר מקצועי להסרת שיער בשיטת ה-IPL ניתן לעבור גם ברשתות של מכוני אסתטיקה וגם אצל קוסמטיקאיות. מכשירים להסרת שיער בקרן האינפרה-אדום נחשבים קוסמטיים ולא רפואיים, לכן ניתנים להפעלה על ידי קוסמטיקאית.

להסרת שיער לאורך זמן בשיטת ה-IPL נדרשת סדרת טיפולים גדולה יותר לפי מחזור צמיחת השיערה ועד קבלת התוצאה.

הסרת שיער בעזרת אפילציה חשמלית

אפילציה חשמלית זאת שיטת הסרת שיער לאורך זמן שבה מחדירים את מחט דקה מאוד בתעלת השיערה צמוד לקנה, הישר לזקיק השיערה ומפעילים זרם חשמלי מספיק כדי להרוס את הזקיק בלי לפגוע ברקמות שמסביב. ניתן להסיר שיער בלונדיני ואפילו פלומתי. השיטה דורשת זמן רב ונאמנות רבה של המטפל, להסרת שיער תצטרכו לבצע סדרת טיפולים בהתאם למחזור צמיחת השיער.

לסיכום:

קיימות שיטות ביתיות רבות להסרת שיער - החל מגילוח עם סכין גילוח ועד שעווה שמובילה ברמת הכאב ויכולה לגרום לתופעות לוואי ופצעים רציניים. ביחד עם זאת הטכנולוגיה החדשה של הסרת שיער עם קרן אור – לייזר או IPL מאפשרת לפטור את בעיית השיער לאורך זמן. המחיר של הסרת שיער בלייזר משתלם לטווח ארוך.

סדרת הטיפולים להסרת שיער בלייזר / IPL מיועדת לדלל או להעלים שיער מאזור הטיפול!

טיפול הסרת שיער בלייזר מאפשר להפטר מצמיחת יתר של שיער גוף, ובהחלט להקל על השגרה היום יומית. עור חלק, חופשי משכבת שיער, ללא כל ספק, משפר את איכות החיים ומעלה את הביטחון העצמי!