עינת קליש
עינת קלישצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שי בלומנטל, חבר מועצת העיר חיפה ולשעבר יו"ר הבית היהודי בעיר, קורא לציונות הדתית בחיפה לתמוך בראש העיר המכהן יונה יהב.

בלומנטל מסיים בימים אלו 15 שנות כהונה כחבר מועצת העיר וסגן ראש העיר מטעם סיעת הבית היהודי, ''כאדם שהציונות הדתית חשובה לו וכמי שעבד עם יונה יהב תקופה ארוכה בנאמנות שלו ושלי תוך הבאת הישגים נאים לחיפה ולציונות הדתית, אני תומך ביונה יהב כי אני חושב שזה נכון לעיר ולציונות הדתית''.

''זו מערכת בחירות שונה ממערכות קודמות ועל פניו ההתמודדות בין יונה יהב לעינת קליש על פי הסקרים היא התמודדות צמודה ואין לדעת את התוצאות".

בלומנטל מצטער על כך שיו"ר רשימת ''הבית היהודי'' בחיפה, יונה רמתי, החליט להפנות גב לראש העיר שסייע רבות לציבור הדתי-לאומי.

"לצערי הוא חתם על הסכם עם מועמד אחר לראשות העיר - דוד עציוני, שכידוע פרש במוצאי שבת וחבר לעינת קליש, זו היתה טעות לחתום על הסכמים עם מי שלא יהיה ראש עיר, מה גם שעכשיו הוא פרש והעביר את תמיכתו לעינת קליש כך שאין להסכם של הבית היהודי שום משמעות. הבית היהודי כרגע נותן חופש הצבעה אבל לדעתי חלק גדול מהציונות הדתית בחיפה מוקיר טובה ליונה יהב ויצביע עבורו".

בלומנטל מקווה שהציונות הדתית לא תינזק מהבחירות הקרובות, "כולם יודעים שעינת קליש חתמה על הסכם כניעה לדגל התורה וזה כולל את המועצה הדתית, הרבנים הראשיים, מוסדות חינוך ותקציבים של תרבות תורנית.

''גם תנועת מרצ תומכת בקליש והם הודיעו שהם לא יסכימו להצטרף לקואליציה עם הבית היהודי, לכן אני מקווה שיונה יהב ייבחר ונמשיך בשותפות. כל מי שיצביע לעינת קליש פוגע בציונות הדתית לכן אני מקווה שהציונות הדתית תצביע ליונה יהב".