בעקבות הטבח בפיטסבורג
הרב ריסקין: יהודי ארה"ב צריכים לעלות ארצה, כאן הבית האמיתי

"טראמפ נשיא מצוין לאמריקה וגם לישראל", אומר הרב ריסקין ומקווה שייגזר עונש מוות על מבצע הטבח בפיטסבורג. "הקם להורגך השכם להורגו"

בני טוקר , כ' בחשון תשע"ט

הרב ריסקין
הרב ריסקין
צילום: אלירן אהרון

רב המועצה המקומית אפרת ומייסד רשת אור תורה סטון, הרב שלמה ריסקין, קורא ליהודי ארצות הברית לעלות לישראל.

על רקע הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג אומר הרב ריסקין, שעלה לישראל בעצמו, כי "כרב באמריקה תמיד קראתי ליהודי ארה"ב לעלות ומאות משפחות עלו ארצה. אני משוכנע שבסופו של דבר לא יהיה יהודי שלא יבין שהבית האמיתי שלו זה כאן בארץ.

"אני לא רוצה שהם יעלו בגלל האנטישמיות אלא בגלל שהם יבינו שפה טוב יותר, אפרת הרבה יותר טובה ויפה. אני מקווה שהמצב שם לא יהיה יותר גרוע שאז יהיו מוכרחים לעלות מהר אבל בינתיים הם נמצאים בשלב של זהירות, צריכים להיות זהירים ולהציב שומרים בפתחים של בתי הכנסת. אני לא אומר שזה סוף יהדות ארה"ב אבל יש כאן מסר של סכנה".

לדבריו הנשיא טראמפ הוכיח בדבריו שארה"ב לא תעבור בשתיקה על פגיעה ביהודים, "אני מאוד מכבד ומחבב את הנשיא טראמפ, הוא נשיא מצוין גם לאמריקה וגם לישראל והוא אמר אתמול בצורה ברורה שצריך שיהיו אנשים עם נשק בכל בית כנסת ובכל ישיבה כדי שאם יש משוגעים צריך לעצור אותם מיד.

''חשוב שהמפגע יקבל עונש מוות, צריך להיות ברור שאנטישמיות כזאת לא מקובלת באמריקה ולכן חשוב שהאיש שעשה את זה יקבל עונש מוות. אולי גם בישראל ילמדו מזה וגם יתנו עונש מוות, הבא להרגך השכם להרגו".

"יהדות אמריקה אינה היחידה שצריכה להתגונן מכך, זו בעיה חמורה בכל העולם, באנגליה המצב מאוד אקוטי ובמיוחד אם קורבין ייבחר לראשות ממשלה, בצרפת זו תופעה מאוד מפחידה, ברוך ה' שיש לנו מדינת ישראל ויש ליהודים לאן ללכת הביתה".

הרב ריסקין מנסה לתת הסברים לאנטישמיות המתגברת, "לעם ישראל יש משימה בעולם - להיות אור לעמים וללמד צדקה חסד ומשפט. זו המשימה שלנו על ידי הנביאים וגם על ידי התורה. הפילוסוף ניטשה כתב שעם ישראל שנוא על ידי העמים מפני שהעמים מבינים רק כוחניות וכאשר יש עם שאומר שלא הכוחניות חשובה אלא רחמנות אז אותם אנשים שונאים אותו ורואים בו סכנה.

''אנחנו נמצאים בתקופה שהעמים רואים שאנחנו נהיים יותר ויותר חזקים וברוך ה' אנחנו עכשיו כוח אמיתי במזרח התיכון והעמים רוצים את המוסר ההפוך שהם מבינים אותו, את הכוחניות ולא את העם שמבטא את החסד והרחמים וזה חלק מהאנטישמיות היום".