בנט תוקף את "החדשות": ראיון מוזר

שר החינוך בנט התייחס לשאלה שנשאל במסגרת ראיון לחברת "החדשות", ממנה עלתה האשמה מרומזת לממשלת ישראל בעקבות הטבח.

ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ט

בנט בפיטסבורג
בנט בפיטסבורג
צילום: אלכסי רוזנפלד

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, השוהה בימים אלה בארה"ב כנציג הממשלה לאזור האסון בפיטסבורג, פנסילבניה, התראיין אמש (ראשון) למהדורה המרכזית של חברת החדשות.

בנט, שטס מיד בצאת השבת מיד עם היוודע דבר הירי בבית הכנסת 'עץ חיים' שגבה את חייהם של 11 קורבנות, רואיין על ידי עורך חדשות החוץ של הערוץ, ערד ניר.

אולם, במקום להתעניין בנעשה בקהילה ובאופן ההתמודדות האסון העדיף ניר להתמקד בדברים אחרים.

"אולי היה צריך להרים דגל ולחדול מהתבטאויות מתלהמות שבסופו של דבר מצאו את ביטוין בגילויי אנטישמיות שזה היה השיא שלהם?", שאל ניר את בנט ובשלב מאוחר יותר הוסיף, "אחרונה אנחנו רואים פניה לגופים שבעבר נחשבו אנטישמים, אולי זה מוכיח לנו שיש בכך טעות?".

בנט מצידו השיב "האמת ערד, אתה הראשון שמדבר איתי במונחים האלה. אני מהבוקר פה פגשתי מאות יהודים וכולם נורא שמחים שאנחנו פה. פה רוצים אחדות. ואני חושב שזה רגע לאחדות. המסר שלי ליהדות ארה"ב: מדינת ישראל עומדת מאחוריכם, אנחנו מאוחדים ביחד עם יהודי ארה"ב".

בנט הוסיף "יצא לי לפגוש רפורמים, קונסרבטיבים, אורתודוקסים. הרוצח שנכנס לא שאל מישהו אם הוא אורתודוקסי או רפורמי. הוא הרג יהודי באשר הוא יהודי. כי יהודי הוא יהודי הוא יהודי. ואנחנו מחבקים את כולם. אני שר לענייני התפוצות, שר היהודים, כל יהודי בעולם הוא רצוי ואהוב וזה המסר שלי".

ניר המשיך כשטען ש"קהילות קונסרבטיביות ורפורמיות כאן מרגישות מודרות מההוויה הישראלית" ולכך ענה בנט "לא היה אחד מהבוקר שאמר לי את זה. אתה הראשון ששואל את השאלות. כולם רק חיבקו ואמרו: ׳תודה שבאת ממדינת ישאל, אנחנו מעריכים את זה׳. אני פה בשביל לחזק אותם".

בהמשך התייחס בנט לראיון בדף הפייסבוק שלו והגדיר אותו "ראיון מוזר". בנט הוסיף וכתב "כאן בפיטסבורג פגשתי קהילה אוהבת, כואבת ומאוחדת ששמחה מאד מאד על הגעתי. התחושה הבלעדית: כולנו יחד".

"התראיינתי וייצגתי את ישראל ב- CNN, ב- FOXNEWS וברשתות בינלאומית רבות אחרות, אך הראיון המשונה ביותר היה דווקא ישראלי, בחדשות 2, שבעצם שאל על האחריות של ממשלת הימין בישראל לאירוע הנורא (??) או משהו כזה", ציין בנט, "לך תבין".