גבאי: "רבין בחר בשלום - נתניהו בוחר בחמאס" דוברות

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, תקף בצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעתו את מדיניות הממשלה בנוגע למצב הביטחוני בדרום.

"כבר למעלה משנה שתושבי הדרום חיים בין סבב רקטות לסבב רקטות, ונתניהו שותק", פתח גבאי את דבריו.

"עבור תושבי הדרום כל סוף שבוע הוא הימור: יהיו מהומות או לא יהיו מהומות? יירו טילים או "רק כמה שריפות"? בית ייהרס, או 'רק כמה נפגעי חרדה'? צבע אדום או עשן שחור? חמאס משחק בתושבי הדרום כמו ברולטה רוסית, ונתניהו שותק", תקף גבאי.

"בשבוע שעבר הייתי בשדרות יחד עם עמיר פרץ וחברי כנסת נוספים שלנו", סיפר יו"ר המחנ"צ, "הגעתי גם לקיבוץ מפלסים. פגשתי שם את יונתן רגב, הילד המתוק מהתמונה עם האופניים, והשדה הבוער מאחוריו. פגשתי את משפחת רגב, המשפחה שלו. אנשים חזקים ואמיצים, שהממשלה הזאת מפקירה לסחטנות של החמאס".

לדבריו, "הם לא מבקשים שירחמו עליהם. הם לא צריכים טובות מאף אחד. הם מבקשים דבר מאוד פשוט – בטחון. לישון בשקט בלילה, שהממשלה שאמורה להגן עליהם, לא תפקיר אותם. חובתנו הציבורית היא להסתכל לתושבי הדרום בעיניים ולומר להם את האמת – הממשלה הזאת בוחרת להפקיר אתכם".

"לממשלה הזאת יש בחירה. לממשלה הזאת יש שתי ברירות: בין כניעה לטרור לבין הסדר עם הרשות, בין התלהמות ואיומים ריקים לבין מעשים שמקדמים את הביטחון, בין חמאס וג'יהאד לבין שלום. הקבינט של נתניהו לא בוחר בהסדר, לא בביטחון, ולא בשלום. כי הקבינט של נתניהו מתנהל כמו ספינה של שיכורים, שמתקוטטים אחד עם השני בזמן שהספינה שטה לשום מקום", הוסיף.

"במוצאי שבת הקרובה נגיע לכיכר, לעצרת לזכר ראש הממשלה ושר הבטחון יצחק רבין. הדילמה שעומדת בפני הממשלה היום, היא בדיוק אותה הדילמה שעמדה בפני רבין: בין כניעה לטרור, לבין הסדר מדיני. בין התלהמות ואיומים ריקים, לבין מעשים שמקדמים את הביטחון. רבין אמר: חמאס, או שלום. זו הברירה שהייתה לי. בין חמאס לשלום, רבין בחר בשלום", טען גבאי.

"בפני נתניהו עומדות שתי ברירות – שלום, או חמאס. נתניהו בוחר בחמאס. רבין בחר בשלום – נתניהו בוחר בחמאס", חתם גבאי.