ליברמן בכפר עזה
ליברמן בכפר עזה צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

במפלגת הבית היהודי מגיבים לטענת שר הביטחון אביגדור ליברמן ולפיה שרי "הבית היהודי" מונעים חקיקת חוק עונש מוות למחבלים.

''ליברמן הוא שר הביטחון החלש בתולדות ישראל, ואפילו קצת מבולבל. כדי לכסות על חולשתו מול חמאס הוא תוקף ללא הרף את שרת המשפטים ואת יו״ר ועדת החוקה. אז נעזור לו: הבית היהודי תומך בעונש מוות, שכבר קיים מזמן בחוק. הגיע הזמן ששר הביטחון פשוט יפעיל את החוק ויפסיק להתבכיין", נמסר.

כאמור, ליברמן טען בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו כי מפלגת הבית היהודי לא תומכת בקידום חוק עונש מוות למחבלים. "איילת שקד הצביעה שלוש פעמים בעד החוק, ועד לפני שבוע לא שמענו שום דבר על כך שזה חוק מיותר. סיעת הבית היהודי מפילה את החוק בגלל מניעים פוליטיים", אמר שר הביטחון.

"הניסיון הזה כרגע להכשיל את ישראל ביתנו הוא ניסיון פוליטי נטו. אנחנו נפנה לכל הארגונים שמסייעים לנפגעי הטרור ונבהיר את זה. שכולם יידעו שהחוק הזה מוכשל על ידי הבית היהודי בגלל שיקולים פוליטיים", המשיך ליברמן.

חברת הכנסת שולי מועלם (הבית היהודי) הגיבה לדבריו של שר הביטחון והדגישה כי סיעת הבית היהודי תומכת בחוק עונש מוות למחבלים.

"ליברמן עסוק בלבלבל את הציבור. במקום להתמודד עם החמאס בעזה ובביטחון האישי של אלפי תושבים שחייהם אינם חיים הוא זורק אבנים על הבית היהודי. מוות למחבלים ושקט לתושבים בדרום", אמרה ח"כ מועלם.