מומחי טראומה מישראל יסייעו בפיטסבורג

משלחת ישראלית הגיעה לעיר כחלק מפעילות משרד החוץ, הסוכנות היהודית והקונסוליה בניו יורק כדי לקהילה היהודית אחרי הטבח הקשה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ט

המשלחת הישראלית עם השגריר דיין, בפיטסבורג
המשלחת הישראלית עם השגריר דיין, בפיטסבורג
צילום: הקונסוליה הישראלית בניו יורק

חברי משלחת הקואליציה הישראלית לטראומה נחתו הערב (שעון ישראל) בזירת הטבח בעיר פיטסבורג.

המשלחת כוללת את טובי המומחים בישראל, בעלי ניסיון בינלאומי בשני ערוצים עיקריים. הראשון, הערוץ הטיפולי: התמחות בטיפול בטראומה נפשית , אבל וחרדה – ליווי משפחות וצוותים מקצועיים שמסייעים לאוכלוסייה. השני, ערוץ קהילתי אירגוני: התמחות בסיוע לקהילה שחוותה משבר.

במהלך שנות פעילות הקואליציה הושיטו ארגוניה סיוע במספר אירועי חירום בעולם בכלל ובארה"ב בפרט: הטבח בפרקלנד, בוסטון ויוסטון. החל משבת, משרד החוץ, הסוכנות היהודית והקונסוליה הכללית בניו יורק החלו במבצע להטסת המשלחת במטרה לסייע לנפגעים, לכוחות הביטחון אשר נכחו בזירה ולקהילה היהודית בתחום הטיפול הנפשי.

טליה לבנון, מנכ"לית הקואליציה הישראלית לטראומה וראש משלחת הסיוע אומרת כי "בישראל נצבר ידע ייחודי שנכתב בדם. אנחנו כישראלים רואים חובה לחלוק ידע זה עם קהילות במשבר בכל העולם ועל אחת כמה וכמה עם אחינו בקהילות היהודיות של צפון אמריקה שעמדו לצדינו לאורך השנים מאז הקמת הקואליציה ב-2001. אם יש באפשרותנו להחזיר מעט ממה שקבלנו - זו חובתנו".

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק, הוסיף כי "הקהילה היהודית בפיטסבורג כאובה ושבורה, גם לאחר שלושה ימים בזירה – קשה לי ולאחרים לעכל את גודל האסון. יקח עוד זמן רב לאחות את השברים אך אלינו לשמור על החוסן שלנו כקהילה אחת מאוחדת, כולי תקווה שהגעת משלחת ייחודית זו תוכל לסייע מעט במשימה זו. מדינת ישראל עומדת לצדכם ותמשיך לסייע לנפגעי הטבח הנוראי, לכוחות הביטחון, למשפחותיהם ולכלל הקהילה היהודית בפיטסבורג".