"היורה דילג מעל גופת חברי והמשיך"

בארי ורבר, ששהה באחד החדרים במבנה בזמן הירי, סיפר כיצד חברו נורה למוות במרחק מטרים ממנו.

ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ט

בית הכנסת עץ חיים, פיטסבורג
בית הכנסת עץ חיים, פיטסבורג
צילום: אלקסי רוזנפלד

בארי ורבר, ניצול הטבח בפיטסבורג, שחזר מול המצלמות את הרגעים הקשים מאירוע הירי בבית הכנסת, במהלכו הוא הסתתר באחד החדרים במבנה.

"ניגשתי לדלת הכניסה של החדר שבו שהיינו, פתחתי את הדלת וראיתי גופה על המדרגות. בשלב הזה הרב דחף אותי, את קרול בלאק ואת מל ווקס ואת עצמו לתוך המחסן", סיפר ורבר לחדשות עשר.

"הייתה הפסקה של הירי. מל ווקס יצא מהדלת, שמעתי ירי, הוא נפל חזרה לחדר, וראיתי את האדם עם הנשק, הוא לא ראה אותנו, תודה לאל. הוא דרך על גופתו של מל, לא התייחס אליו, צעד לאחור ויצא. ראינו קרן אור, ושוטר במדים הגיע".

בהמשך הביע הסתייגות מכוונת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבקר בבית הכנסת. "אני מקווה שהוא לא יגיע, אנחנו לא זקוקים לו. זה חלק מהתוכנית שלו להסית את קהל הבית שלו. הוא קורא לעצמו לאומן", הסביר ורבר.

אתמול בשעה 15:00 שעון ישראל פרסמו הרשויות במדינת פנסילבניה פרסמו את שמות 11 הנרצחים בטבח שאירע אתמול בבית כנסת בעיר פיטסבורג: ג'ויס פיינברג, בת 75, ריצ'ארד גודפריד, בן 65, רוז מילנר, בת 97, ג'רי רבינוביץ', בן 66, ססיל ודיוויד רוזנטל, אחים בני 59 ו-54 בהתאמה, סילבאן וברניס סיימון, בעל ואישה בני 86 ו-84, דניאל סטיין, בן 71, מאלווין ואקס, בן 71 ואירווינג יאנגנר, בן 69.