אבל ביישוב פסגות
הורים ושישה ילדים נספו בתאונה

שמונת בני משפחה מהיישוב פסגות בבנימין נספו בתאונת הדרכים הקטלנית שאירעה באזור ים המלח. "משפחה שלמה הלכה. פשוט לא נתפס''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"א בחשון תשע"ט

שמונה בני משפחה מהיישוב פסגות בבנימין נספו בתאונת הדרכים שאירעה בצהריים (שלישי) באזור ים המלח.

ההורים נהרגו יחד עם ששת ילדיהם בהתנגשות חזיתית בכביש 90 ליד ים המלח.

שני ההורים והילד שנפצעו בתאונה מתגוררים ביישוב גבעון שבבנימין.

נהג הג'יפ שהיה מעורב בתאונה החזיתית אמר למשטרה "אין לי מה להסתיר, אתם יודעים בדיוק מה היה שם. זה פעם ראשונה שזה קורה לי. אני לא זוכר מה היה שם, אני יודע שהרגתי אנשים, אני לא נוהג יותר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות התאונה ''הלב נקרע לאור האסון הכבד שגדע היום את חייה של משפחה שלמה. רעייתי שרה ואני אבלים יחד עם כל אזרחי ישראל על החיים שנגדעו באיבם ושולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחה ולתושבי פסגות.

''היום, כשרבים מאזרחי ישראל מנצלים את יום השבתון לטיולים בארצנו, אני מבקש מכם לעשות הכל כדי לחזור הביתה בשלום", הוסיף ראש הממשלה.

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר ''‫משפחה שלמה נמחקה היום באסון נורא. עתידם של שישה ילדים נקטע באחת. אני שולח חיבוק חם לחבריי תושבי פסגות ולבני המשפחה שאיבדו את ילדיהם ונכדיהם באסון הכבד.

''‬לכם אזרחי ישראל, ובמיוחד למי שניצל את יום השבתון גם לטיול קצר: סעו לאט ובטוח ושובו הביתה בשלום", הוסיף אדלשטיין.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הביע צער כבד על התאונה הקשה באזור ים המלח שבה נספתה משפחה מהישוב פסגות. "משפחה שלמה הלכה. פשוט לא נתפס. מחבקים ומחזקים את תושבי פסגות ומטה בנימין בשעות הקשות האלה. חייבים לקבל על עצמנו לנהוג במשנה זהירות. שום דבר, אבל שום דבר, לא שווה את זה", אמר חבר הכנסת.

מחקירת התאונה עולה כי שני רכבים שנסעו בכביש 90 סמוך לים המלח התנגשו בזה בזה. ההרוגים נלכדו בין שרידי הרכב הבוערים ומותם נקבע לאחר שחולצו על ידי צוותי כיבוי אש.

ברכב הנגדי נפצעו עוד שלושה בני משפחה תושבי היישוב גבעון. חובשי מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה בת 52 ונערה בת 12 ופינו אותן במצב בינוני במסוק לבית החולים סורוקה. גבר נוסף כבן 50 פונה אף הוא במצב קל.