​​​​​​​אזרחים מפינלנד מביעים תמיכה ביהודי פיטסבורג

מייסד ארגון "לב העולם" הנאבק בחרם העולמי ערך סיור בשומרון לקבוצת תיירים מפינלנד. "לאנטישמיות ול-BDS יש שורש אחד''.

אלירן אהרון , כ"א בחשון תשע"ט

אנחנו איתכם
אנחנו איתכם
צילום: לב העולם

לחיזוקים הרבים שנשלחו ליהודי העיר פיטסבורג בה בוצע הטבח הנוראי בבית הכנסת, התווסף חיזוק מסוג אחר: אזרחים מפינלנד שהיו בסיור בשומרון נדהמו לשמוע את הידיעה הנוראית והחליטו להתגייס ולהביע את תמיכתם.

את הסיור ערך עו"ד נתי רום, מייסד ארגון "לב העולם", הנאבק בחרם העולמי ביו"ש. במהלך הסיור הגיעו התיירים לביתו של רום, ומשם המשיכו לסיור בשומרון, בעקבות ההיסטוריה היהודית במקום ובעקבות היצרנים היהודים המתמודדים עם איומי החרם.

"הם היו מאוד נרעשים לשמוע את החדשות", מספר רום. "הם רואים את התמיכה ביהודים והמאבק בחרם העולמי כדבר אחד. המסר שהם רצו להעביר הוא שיהודי העולם לא לבד – גם אזרחים מפינלנד מרגישים את הרצון החזק לתמוך ביהודים בכל מקום באשר הם".

המשתתפים הצטלמו כשהם מחזיקים שלטים שהכינו, עליהם נכתב "אנחנו איתכם פיטסבורג" המכוונת ליהודי פיטסבורג, במטרה להביע את תמיכתם בהם לאחר האירוע הקשה.

"לאנטישמיות ול- BDS יש שורש אחד", אומר עו"ד רום. "ה- BDS הוא גלגולה המעשי של האנטישמיות במסווה של דאגה לפלסטינים. אין כאן שום דאגה כנה, והאינטרס הוא אך ורק השמדתה של מדינת היהודים, כפי שנכתב על שלטים רבים בהפגנות פעילי BDS.

ההסתה ההולכת וגוברת של ארגוני ה- BDS כנגד ישראל בכלל ויהודים החיים ביהודה ושומרון בפרט, גורמת להתעוררותה של האנטישמיות בכל העולם. אנחנו נדרשים לעצור את רכבת השקר הזו מלהמשיך ולרמוס, וביחד איתנו אזרחים רבים מהעולם שמתייצבים לצד היהודים ומביעים את עמדתם בצורה ברורה".