הכלב שהתמודד לראשות העיר- וניצח

בעוד בישראל לוקחים את הבחירות המקומיות ברצינות, יש כאלו שנהנים מכל העניין והחליטו להריץ כלב לראשות העיר.

מתנאל ראט , כ"א בחשון תשע"ט

הכלב שהתמודד לראשות העיר- וניצח-ערוץ 7
ראש העיר הבא?
צילום: iStock

בעוד בארץ המתמודדים לראשות העיר נאלצים לעבוד קשה, יש כאלו שלוקחים את העניין באופן פחות רציני. בכפר קטן במניסוטה החליטו להריץ כלב לראשות העיר, והשנה הוא החליט לפרוש- לאחר 4 כהונות מוצלחות כראש העיר.

הכל התחיל כאשר לתושבי הכפר הקטן קורמורנט שבמניסוטה נמאס מהשחיתות ברשות המקומית וניסו לחפש מועמד מתאים שלא יעשה קומבינות על חשבונם. לבסוף, לאחר שלא נמצא מועמד אנושי מתאים- הוחלט להריץ מועמד הולך על ארבע במקום- הכלב דיוק.

במירוץ הבחירות הראשון שלו, דיוק ניצח את כל המתמודדים בפער עצום כך שהמועמד השני זכה בפחות ממחצית הקולות שזכה להם המתמודד הפרוותי. מתוקף תפקידו החדש, דיוק חבש את כובע המושל ונהג לרבוץ בדשא שליד בניין המועצה. למרות שראש העיר החדש לא נהג לדבר בשפת בני אדם- הוא השתתף בכל ישיבות ההנהלה ופיקח שהכל מתנהל על הצד הטוב ביותר.

לאחר שנבחר השנה לתפקידו בפעם הרביעית, החליט דיוק לפרוש מהחיים הציבוריים. כשהוא כבר בן 91 בשנות כלב, העדיף ראש העיר המבוגר שמיצה כבר את תפקידו, ובינתיים כבר הוציאו ספר המגולל את קורות חייו. התושבים היו מאוד מרוצים מהתפקוד חסר הפניות של דיוק ומחפשים כלב חדש שיוכל להחליף אותו תמורת אספקת מזון כלבים לשנה.

דיוק אינו ראש העיר היחיד המהלך על ארבע. עד לשנה שעברה עוד כיהן החתול סטאבס כראש העיר של טלקיטנה באלסקה. החתול שנבחר כבר 15 שנה ברצף זכה גם הוא למשרד משלו ופרש רק כאשר נפטר מזקנה טובה.

אז, האם גם בארץ נראה בקרוב ראש עיר מהלך על ארבע? ככל הנראה שלא בקרוב. החוק הישראלי מאפשר רק למי שרשום בפנקס הבוחרים להתמודד לראשות העיר כך שהדרך חסומה בפני הולכי על ארבע. אבל ייתכן שההצלחה לה זכה דיוק יכולה לערער על הצורך בראשי ערים אנושיים בערים קטנות כל כך.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!