אסון בכביש 90: הנהג נחקר במשטרה

נהג הרכב שהיה מעורב בתאונה הקטלנית באזור ים המלח נלקח לחקירה במשטרה. בתאונה נספו שמונה בני משפחה מהיישוב פסגות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"א בחשון תשע"ט

נהג הרכב שהיה מעורב בתאונה הקטלנית היום (שלישי) בכביש 90 באזור ים המלח הועבר לחקירה במשטרה לאחר ששוחרר מבית החולים.

בתו ואשתו של הנהג נפצעו גם הן בתאונה, באורח בינוני וקל, ועדיין מאושפזות בבית החולים סורוקה.

בתאונת הדרכים נספו שמונה בני משפחה אחת מהיישוב פסגות בבנימין. ההורים נהרגו יחד עם ששת ילדיהם בהתנגשות חזיתית בכביש 90 ליד ים המלח.

נהג הרכב שהיה מעורב בתאונה החזיתית אמר למשטרה "אין לי מה להסתיר, אתם יודעים בדיוק מה היה שם. זה פעם ראשונה שזה קורה לי. אני לא זוכר מה היה שם, אני יודע שהרגתי אנשים, אני לא נוהג יותר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות התאונה ''הלב נקרע לאור האסון הכבד שגדע היום את חייה של משפחה שלמה. רעייתי שרה ואני אבלים יחד עם כל אזרחי ישראל על החיים שנגדעו באיבם ושולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחה ולתושבי פסגות.

''היום, כשרבים מאזרחי ישראל מנצלים את יום השבתון לטיולים בארצנו, אני מבקש מכם לעשות הכל כדי לחזור הביתה בשלום", הוסיף ראש הממשלה.

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר ''‫משפחה שלמה נמחקה היום באסון נורא. עתידם של שישה ילדים נקטע באחת. אני שולח חיבוק חם לחבריי תושבי פסגות ולבני המשפחה שאיבדו את ילדיהם ונכדיהם באסון הכבד.

''‬לכם אזרחי ישראל, ובמיוחד למי שניצל את יום השבתון גם לטיול קצר: סעו לאט ובטוח ושובו הביתה בשלום", הוסיף אדלשטיין.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הביע צער כבד על התאונה הקשה באזור ים המלח שבה נספתה משפחה מהישוב פסגות. "משפחה שלמה הלכה. פשוט לא נתפס. מחבקים ומחזקים את תושבי פסגות ומטה בנימין בשעות הקשות האלה. חייבים לקבל על עצמנו לנהוג במשנה זהירות. שום דבר, אבל שום דבר, לא שווה את זה", אמר חבר הכנסת.

מחקירת התאונה עולה כי שני רכבים שנסעו בכביש 90 סמוך לים המלח התנגשו בזה בזה. ההרוגים נלכדו בין שרידי הרכב הבוערים ומותם נקבע לאחר שחולצו על ידי צוותי כיבוי אש.

ברכב הנגדי נפצעו עוד שלושה בני משפחה תושבי היישוב גבעון. חובשי מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה בת 52 ונערה בת 12 ופינו אותן במצב בינוני במסוק לבית החולים סורוקה. גבר נוסף כבן 50 פונה אף הוא במצב קל.