"איום הטרור הגדול ביותר: גברים לבנים"

מגיש שחור בכיר ב-CNN קובע בשידור כי הגבר הלבן הוא האיום האמיתי על ארה"ב – והמגיש הלבן מסכים.

גיל רונן , כ"ב בחשון תשע"ט

גבר לבן
גבר לבן
צילום: iStock

מגיש "שחור" בכיר ב-CNN, דון למון הפופולארי, קבע שלשום (שני) בשידור כי גברים לבנים מהווים את איום הטרור האמיתי על ארה"ב – והמגיש הלבן, קריס קואומו, הסכים איתו.

קואומו מנה את הפיגועים שהתרחשו באחרונה וציין כי מלבד הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג ומשגר מטעני הצינור לג'ורג' סורוס ואנשי שמאל אחרים, התרחשה תקיפה נוספת בקנטאקי. אדם לבן ניסה להיכנס לכנסייה של שחורים, נכשל בכך ואז נכנס לסופרמרקט וירה למוות בשני אזרחים שחורים.

למון ציין בקול מודאג כי "אני תמיד מבקש מאנשים לא לעשות דמוניזציה של קבוצה מסוימת או אתניות מסוימת, אבל אנחנו נוטים תמיד לחשוב שאיום הטרור הגדול ביותר הוא משהו אחר, כמו אנשים שצועדים אל עבר הגבול, ובפעם האחרונה שזה קרה... רובם התעייפו עוד לפני שהגיעו לגבול".

"אז עלינו להפסיק לעשות דמוניזציה לאנשים ולהכיר בכך שאיום הטרור הגדול ביותר במדינה הזו הוא גברים לבנים, רובם אנשים שעברו רדיקליזציה לימין, ועלינו להתחיל לעשות משהו לגביהם. אין איסור הגירה נגדם, אין כל איסור על גברים לבנים כמו שהיה על מוסלמים. אז מה אנחנו עושים לגבי זה?"

מדבריו של המגיש הלבן, קריס קאומו, נראה כי הסכים עם דבריו של למון והוא לא הביע כל התנגדות או ניסיון למתן אותם.

אמירתו של למון מהווה "הליכה עד הסוף" עם הנראטיב של השמאל הקיצוני, המוכר גם בישראל, אשר כופר בלאומיות ובתפיסת האויב המקובלת, ומצייר דווקא את הגברים מהקבוצה הדומיננטית ("ההגמונית" כדבריהם) בחברה (לבנים בארה"ב ובאירופה, יהודים בישראל), בתור האיום על החברה.

במסגרת תפיסה זו, שלוחות השמאל הקיצוני משקיעות לאורך עשרות שנים ממון רב בתעמולת כזב אשר נועדה להצדיק את החלשתם וביזויים של הגברים "ההגמוניים", באמצעים שונים, כולל הקצנה ברדיפת התנהגותם המינית, הפללתם ללא ראיות בעבירות אלימות נגד נשים והטיית הליכי הגירושין לרעתם.

נשיא CNN, ג'ף צוקר, מהווה מטרה קבועה לחיצי הביקורת של הנשיא, דונלד טראמפ.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה