אסון בכביש 90
הנהג הפוגע חשוד שהשתמש בסם

הוארך מעצרו של נהג הג'יפ שפגע ברכבה של משפחת עטר והביא למותם של שמונת בני המשפחה מפסגות. המשטרה חושדת כי השתמש בסם.

אלירן אהרון , כ"ב בחשון תשע"ט

בית המשפט האריך בחמישה ימים את מעצרו של נהג הג'ים שפגע אתמול (שלישי) בכביש 90 ברכבם של בני משפחת עטר מפסגות וגרם למותם של שמונת בני המשפחה.

הנהג החשוד הובא בפני שופט, שקבע כי יש חשד שהשתמש בחומרים אסורים לפני שעלה על ההגה.

אבל כבד מורגש ברחובות היישוב פסגות בבנימין מאז שנודע כי משפחת עטר כולה נמחקה בדרכה לטיול משפחתי בדרום הארץ: יריב בן 45, שושי בת 47, והילדים: יעקב ישראל בן 12, עטרת בת 11, איילה בת 9, מוריה בת 7, ידיד בן 5 ואביגיל בת 3.

שמונת בני המשפחה יובאו למנוחות בשעה 14:30 בבית העלמין בנתניה.

יריב עבד בחברת מחשבים, שושי אישתו היתה מורה לחינוך מיוחד בעמותת קרן אור בירושלים. הילדים למדו בבית הספר היסודי ובגנים בפסגות והבן הבכור למד בישיבה התיכונית מטה בנימין בבית אל.

בני הזוג עטר הגיעה לישוב פסגות לפני כ-13 שנים, זמן לא רב לאחר חתונתם. המשפחה התגוררה בשכונת העי ולפני כשנתיים עלתה לשכונה המרכזית ונטעה את מקומה ביישוב.

תושב פסגות ברוך פנסחוב ספד בגלי צה''ל: "משפחה אצילית שעוטפת את כל מי שסביבה בשמחה שלה. הם היו אנשי חסד ברמה בלתי נתפסת". הרב יוסף וייצן, רב היישוב, אמר "אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש - אבל חשבון נפש על שמונה נפשות אני לא יודע איך לעשות".

מרים דדון, חברתה הקרובה של שושי עטר ז"ל, ספדה לה בכאב "במקום לקבל ממנה חיבוק שמח על בר מצוות בני נצטרך להביא עכשיו חיבוק מסוג אחר. היא הייתה אי של שפיות שתמיד חשבה לטוב".