רומן זדורוב
רומן זדורוב צילום: צילום: Gili Yohanan, POOL | flash90

עו"ד ירום הלוי, פרקליטו של רומן זדורוב שהורשע ברצח תאיר ראדה ז"ל אומר כי ישנן עשרות ראיות המוכיחות כי מרשות אינו הרוצח.

בראיון לחדשות 2 אמר הלוי כי גם ללא בדיקת ה-DNA החדשה היה ניתן לקבוע זאת, אך בית המשפט העליון לא קיבל גישה לכל הראיות הרלוונטיות לפני שפסק בנושא.

"המומחה מסכם את הדו"ח שלו ואומר רבותיי זה שאמרתי שה-DNA יכול להתאים לעשרות אלפי אנשים זה דבר יפה אבל זה עדיין לא רלוונטי לעובדה שהשערה הזאת, שהיא רלוונטית בתיק רצח ועשויה למקם בתיק רצח את פלוני או את פלונית, א"ק, זה הופך אותה להרבה יותר חשובה מאשר שיעור הסטטיסטיקה שלה באוכלוסייה", דברי עו"ד הלוי.

הוא הוסיף כי "המבחן הוא כפול בבית משפט, הוא לא רק מדעי הוא גם כל הראיות על א"ק וכשאני אומר שיש עשרות ראיות על א"ק שמציבות אותה מאה אחוז כרוצחת של תאיר ראדה בתוך השירותים, אז אני אביא את כל עשרות הראיות ואז בית משפט יגיד 'בסדר גמור'. את כל עשרות הראיות האלה שסוגרות על א"ק גם לפני יום חמישי זעקתי שהיא הרוצחת, תוסיפו עכשיו את האחד לשלושים אלף או אחד ל-5,000, זה מספיק כי זה מוכיח שזה א"ק".

עו"ד הלוי מתח ביקורת קשה על הפרקליטות. "מבחינת הפרקליטות התיק נסגר בשערורייה. כבר דיברתי על ניגוד האינטרסים של פרקליטת מחוז צפון כמי שניהלה את התיק נגד רומן והכניסה אותו למאסר עולם' היא לא יכולה לחקור את א"ק והיא בוודאי בשמחה ובחדווה ובצהלה סגרה את התיק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו