עליזה בלוך
עליזה בלוךצילום: חזקי ברוך

דניאל גולדמן, יו"ר ארגון גשר ותושב בית שמש, מקווה שניצחונה של עליזה בלוך מבשרת עתיד חדש לעיר.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר גולדמן "אני מקווה שיהיה שינוי במדיניות התכנון כך שגם משפחות שאינן חרדיות יוכלו לגור כאן. עליזה תוכל ליצור מותג חדש לבית שמש שיקבל את כל המגזרים וייתן מקום לציונות הדתית ולציבור הכללי.

''נכון שהחוגים הקנאים מירושלים הגיעו בעיקר לרמת בית שמש ב' ונכון שהיו אנשים שעברו ליישובים אבל עדיין גרעין גדול של משפחות דתיות וחילוניות ומסורתיות לא מוכנות לוותר על הרצון לגור בבית שמש והיום צריך לקרוא למשפחות צעירות לחשוב על בית שמש כפתרון''.

הוא מזכיר כי מלבד רמת בית שמש ב' שנחשבת למעוז של הקנאים, כלשונו, ''יש ברמת בית שמש א' שלושים אחוז תושבים מהציונות הדתית וגם יש את בית שמש הוותיקה. ותתפלא, רוב החרדים שבאו לבית שמש זה דווקא כי הם רצו לבוא לעיר מעורבת, הם לא רוצים לגור בביתר אלעד ובני ברק, הם כן רוצים חשיפה לחברה הישראלית".

לדבריו הגיע הזמן שבית שמש תשרש תופעות של אלימות שהיו עד היום, "התפתחה בעיר שלנו נורמה שלא צריכה להיות מקובלת, לדוגמא מדריכים בתנועת נוער שמנסים לעבור בשכונה חרדית בשבת ומדובר במדריכים דתיים ודתיות ואין כאן בעיה של צניעות, הורים צריכים ללוות אותם בגלל אלימות. את כל התופעות האלה צריכים לעקור".

גולדמן משוכנע שאף אחד לא ינסה לפגוע באינטרסים של הציבור החרדי, "עליזה לא באה בשם מגזר מסוים למרות שהיא אישה דתית ציונית והיא אכן קיבלה תמיכה מכולם כולל חרדים. עליזה הצליחה לא להיגרר למקום הזה של חרדים נגד חילונים. היא תישאר בקו ניהול מקצועי כך שכל ילד בבית שמש ילמד בכיתה נורמאלית ושהרחובות יהיו נקיים.

''בשנים של אבוטבול העיר ירדה בכל המדדים חוץ ממדדי בנייה, ולא במקרה גם חרדים תמכו בעליזה בלוך, מועמדת שהיא גם אישה וגם דתיה, מול מועמד של הממסד החרדי והיו גם רבים שנשארו בבית, אנשים רוצים שינוי בפן העירוני והמוניציפאלי, שיהיה גן לילדים כמו שצריך רחוב מסודר ושבית שמש תהיה עיר שמפתחת מקומות תעסוקה''.