בפסגות מחכים לשבת: ''הזמן עמד מלכת"

רב היישוב הרב יוסף וייצן מספר על הימים הקשים שעוברים על התושבים, "אנחנו מקבלים חיבוק גדול מכל רחבי הארץ".

בני טוקר , כ"ג בחשון תשע"ט

בפסגות מחכים לשבת: ''הזמן עמד מלכת"-ערוץ 7
קיר זכרון בבית הספר היסודי בפסגות
צילום: דוברות

הרב יוסף וייצן, רב היישוב פסגות, מספר לערוץ 7 על הימים הקשים שעוברים על התושבים מאז האסון בו נספו שמונת משפחת עטר בתאונת הדרכים ליד ים המלח.

"הזמן עמד מלכת, היישוב שלנו לא מורגל באסונות כאלה. ברוך ה' כל יום ויום אנחנו מרגישים את המאור פנים של הקב"ה והשבוע ראינו הסתר פנים וגזירה שנגזרה שאנחנו לא יכולים לפרש או להסביר אותה. כולנו במקום אחר, במקום קשה, קשה לכולנו, אין לנו הסברים, נפער לנו חלל גדול", אומר הרב וייצן.

הרב וייצן מספר על משפחה צדיקה שמעשי החסד שלה הולכים ומתגלים לאחר מותם, "הכרנו משפחה מיוחדת, משפחה של צדיקים. האבא אחרי הצבא הלך להתחזק במכון מאיר ועלה ונתעלה, היה אדם מאוד חכם שעבד כמהנדס מחשבים אבל עם כל היכולות שלו הוא הקדיש את חייו למשפחתו, זה היה סולם הערכים שלהם.

''כל מי שהסתכל על האבא ועל האמא שושי עם כל העשייה הברוכה בחוץ הם היו מכוונים מאוד כלפי פנים, כלפי הזוגיות והמשפחה שלהם, כלפי חינוך הילדים. אני זוכר שהאבא שאל אותי פעם, שיש לו הזדמנות לעבור לחברה אחרת ולהרוויח יותר כסף, אבל זה יהיה יותר שעות עבודה על חשבון המשפחה, בסוף הוא החליט לוותר כדי להיות יותר עם המשפחה.

''האמא שושי עלתה מפרס בגיל צעיר מאוד, שני ההורים שלה נפטרו, אימא שלה גם נדרסה בתאונת דרכים. היא היתה הבכורה ודאגה לכל האחים והאחיות שלה שזו אגב הסיבה שהיא התחתנה בגיל מאוד מבוגר. ולמרות זאת הם זכו להתחתן וללדת וכל ילד שנולד הם שמחו והודו להקב"ה. זו הייתה משפחה של יראי שמיים שגם נהנים מיגיע כפיהם, משפחה שלא ביקשה טובות ונתנה כל מי שיכלה. בהלוויה פגשתי מנהל ישיבה שסיפר לי שהאבא היה אחד התורמים הגדולים של הישיבה והם לא היו משפחה עשירה אבל האב היה ישר כמו סרגל והקפיד לתת מעשר כספים, חבל על דאבדין".

הרב וייצן מקווה שהשבת הקרובה תביא איתה נחמה ליישוב האבל, "שבת היא מעין עולם הבא ואנחנו מתפללים שהקב"ה יתן לנו את המתנה של השבת. כתוב 'ויקם אברהם מעל פני מתו', יש את הימים של הבכי והספד ואחרי זה אברהם מבין שהוא צריך להתחיל את הקימה. לקראת השבת הזו היו הרבה הרבה רבנים ואנשים שצלצלו וחיבקו אותנו מכל קצוות הארץ.

''רבנים, מקובלים, רבנים ראשיים כולם מתעניינים וכולם מציעים לבוא. ובאמת בעזרת ה' בשבת הקרובה יבוא לשבות איתנו הרב שמואל אליהו רבה של צפת שאמר שלמרות כל המחויבויות שיש לו הוא רוצה לבוא אלינו לשבת ואנחנו כולנו מקווים שהשבת נצליח להתרומם ולקום".