השר נפתלי בנט
השר נפתלי בנט צילום: אלקסי רוזנפלד

ארגון השמאל האמריקני J-Street תקף בחריפות את שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט, בעקבות תמיכתו בנשיא טראמפ והתבטאויותיו בהן דחה את האשמת הנשיא האמריקני באנטישמיות.

בציוץ בחשבון הטוויטר הרשמי של הארגון נכתב "שר התפוצות הישראלי צריך לנסות להקשיב לקהילה היהודית בפיטסבורג ובארצות הברית במקום להרצות לנו. מה ש'לא הוגן ולא נכון' זה לגבות את טראמפ כאשר הוא ממשיך להפיץ פחד, פלגנות ושנאה".

הדברים נאמרים בתגובה לראיונותיו של בנט בתקשורת האמריקנית, בהן אמר כי "הנשיא טראמפ הוא חבר אמיתי של מדינת ישראל ושל עם היהודי. להאשים את הנשיא בטבח הנורא בפיטסבורג לא הוגן וזה ממש לא נכון".

בנט אף ציין את העברת שגרירות ארה״ב לירושלים ואת עמדתו הנחרצת של טראמפ בסוגיית הגרעין האיראני כהוכחות לתמיכת הנשיא בישראל ובעם היהודי.

"טראמפ יצא כנגד האנטישמיות במילים הכי חזקות שאני זוכר אי פעם", אמר בנט בראיון ל-Fox News והוסיף "הוא אמר שכל מי שינסה להשמיד את העם היהודי - הוא ישמיד אותם. לנשיא טראמפ אין שום קשר לאנטישמיות".

אמש, כאמור, נענו הדברים בביקורת של ארגון J-Street המייצג את הזרם השמאלני ביהדות ארה״ב.

בתגובה לדברי הארגון אומר בנט "עמדתי איתנה, הנשיא טראמפ הוא חבר ענק. לטראמפ משפחה יהודית, כבוד לעם היהודי ותמיכה מוכחת במדינה היהודית. האשמתו באנטישמיות פשוט לא נכונה".

בנט: "לטראמפ אין שום קשר לאנטישמיות" FOX NEWS