נשיא ברזיל, ז'איר בולסונרו
נשיא ברזיל, ז'איר בולסונרוצילום: REUTERS/Pilar Olivares

נשיא ברזיל הנבחר, ז'איר בולסונרו, מתכוון להצטרף למגמה שהנהיגה ארה"ב ולהעביר את שגרירות ארצו לירושלים.

"בכוונתי להעביר את השגרירות הברזילאית מתל אביב לירושלים. זכותה של ישראל לקבוע איפה תהיה בירתה", אמר בולסנרו.

ראש הממשלה נתניהו הגיב ואמר ''מברך את ידידי נשיא ברזיל הנכנס, ז'איר בולסונארו, על כוונתו להעביר את שגרירות ברזיל לירושלים. זהו צעד היסטורי, נכון ומרגש".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר בתגובה "הודעה מרגשת של נשיא ברזיל, ידידי ז'איר בולסונארו על כך שיעביר את שגרירות ברזיל לירושלים בירתנו הנצחית. כפי שכבר אמרתי, הנשיא בולסונארו ידיד נפלא של העם היהודי ומדינת ישראל. תודה רבה ברזיל!".

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן (כולנו) הגיב גם הוא, "עידן חדש מתחיל ביחסיים המדיניים והכלכליים בין ישראל לבין המדינה הגדולה ביותר בדרום אמריקה. מחכים לך בירושלים".

נזכיר כי בראיון לעיתון 'ישראל היום' שפורסם הבוקר דיבר נשיא ברזיל החדש, שנחשב אוהד ישראל, על יחסו למדינת היהודים. "אני אוהב את עם ישראל ואת מדינת ישראל. אתה יכול להיות סמוך ובטוח שאני אקדם קרבה ושיתופי פעולה פוריים מאוד לשני הצדדים החל מ־2019", הבטיח בולסונארו.

הוא הוסיף, "אתה יכול לבנות על כך שיהיה לכם את הקול שלנו באו"ם. אני יודע שהרבה פעמים ההצבעה היא כמעט סמלית, אבל היא עוזרת להגדיר את העמדה שמדינה רוצה להתייצב מאחוריה. תהיו בטוחים שאתם יכולים להסתמך על קולנו באו"ם בכמעט כל הסוגיות שמתייחסות למדינת ישראל".