חגית משה: נתמוך במי שייטיב עם הציונות הדתית בירושלים

יו"ר הבית היהודי בירושלים מנהלת משא ומתן עם משה ליאון ועופר ברקוביץ, ותתמוך במועמד שישמור על עקרונות הציבור הדתי לאומי בבירה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשע"ט

חגית משה
חגית משה
צילום: אלירן אהרון

יו"ר סיעת הבית היהודי בירושלים, חגית משה, מכחישה הבוקר (שישי) את הדיווחים בעיתון 'ישראל היום' ולפיהם היא לקראת חתימה על הסכם תמיכה במועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ.

"אף אחד מהעיתון לא דיבר איתי ולא אישרנו את הדיווח. אין לי מושג מי ה'גורם' שאישר כביכול את הדברים, אבל כל הדיבורים כאילו אנחנו לקראת סגירה פשוט לא מדויקים. אני לא מנהלת משא ומתן בתקשורת וגם לא נלחצת מכותרות בעיתונים", אמרה משה.

משה מספרת בשיחה עם ערוץ 7 כי היא וחבריה למפלגה נמצאים במשא ומתן עם שני הצדדים ובוחנים את האפשרויות, אך טרם התקבלה החלטה. "יש כאן מנגנון ותהליך קבלת החלטות של חברי הסניף בירושלים וכמובן הרבנים שעומדים מאחורינו ובראשם הרב חיים דרוקמן, הרב איתן אייזנמן והרב יעקב שפירא ורבנים נוספים, והם עוד לא שמעו את הצדדים וטרם גיבשו החלטה".

לדבריה כעת הם בוחנים מי מבין המועמדים יבטיח טוב יותר את העקרונות שחשובים לציונות הדתית כמו קדושת ירושלים והשבת ואף את מוסדות הציונות הדתית בירושלים.

"המצב כעת הוא win-win", אומרת משה. "אנחנו לא פוסלים אף אחד, צריכים לראות מה נכון לציונות הדתית בסיטואציה שנוצרה. עומדים על הפרק המון נושאים כמו הקצאות לבתי כנסת דתיים לאומיים, מי ישלוט במועצה הדתית ש"ס או אנחנו, עתידם של מאות מוסדות הציונות הדתית בירושלים וכמובן גם נושאים חשובים לא פחות כמו שמירת הסטטוס קוו, קדושת ירושלים והשמירה על ירושלים מאוחדת. נשמע את המועמדים, נבחן לעומק את הדברים בכובד ראש ורק אז נקבל החלטה בהתייעצות עם כל הגורמים ובראשם הרבנים".

סיעת "הבית היהודי" בירושלים זכתה בשני מנדטים בבחירות, מנדט אחד יותר מהבחירות הקודמות, והפכה ללשון מאזניים לקראת הסיבוב השני בירושלים.