רון חולדאי: הימין הרס את החברה הישראלית

"תל אביב מאפשרת לנתניהו להגיד 'תראו איזה מדינה יש לנו, תראו איזה תרבות יש לנו'- אבל השרה שלו בעצמה מתנכלת לתרבות", תקף ראש העיר

ערוץ 7 , כ"ה בחשון תשע"ט

רון חולדאי
רון חולדאי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

רון חולאי שמכהן מאז 1998 כראש עיריית תל אביב-יפו, מודאג מהכיוון שאליו הולכת מדינת ישראל ומצפה ל''מהפך'' פוליטי שיקרה בקרוב.

"אנחנו הולכים לדרך של אין מוצא, יש עדיין עיוורים שלא רואים את המציאות, המהפך יקרה וייקרה במהלך חיי", אמר חולדאי בראיון למהדורת סוף השבוע של חברת החדשות.

"הליכוד בתל אביב הוא 21% בבחירות הלאומיות, אבל בבחירות האלה (בתל אביב - ר.ה) הוא קיבל מנדט אחד. למי הם מצביעים? לשמאלן. למה? כי השמאלן הזה השקיע בדרום העיר, זה הסיפור האמיתי. כי הליכוד לא מדבר על חברה, הוא מדבר על ביטחון - נץ לא מוותר על שטחי ארץ ישראל, אבל בגדול, בראיית החברה הישראלית, הימין הרס אותה".

חולדאי נשאל מדוע הציבור בישראל ממשיך לתמוך בליכוד ובנתניהו, וענה כי הציבור ''לא בוחר בו בגלל הבעיות החברתיות, הוא בוחר בו בגלל הפחד. בגלל זה שהוא מסתמן כמר ביטחון. דרך אגב זה יתפוצץ לנו, אני מכיר תהליכים, אני רואה, עובדה. אין לוט ולא יהיה לו פתרון לרצועת עזה.

"אני לא רוצה להיכנס לזה, אבל בגדול, בוודאי ובוודאי שבדרך אחרת אפשר להגיע להרבה יותר, כי ברור לכולם גם לאנשי ימין שאנחנו חייבים להיפרד לשתי מדינות. ובדרך הזאת אנחנו הופכים להיות מדינה אחת לא דמוקרטית", אמר ראש העיר תל אביב.

הוא תקף את ראש הממשלה נתניהו, "תל אביב מאפשרת לו לבוא ולהגיד 'תראו איזה מדינה יש לנו, תראו את היחס ללהט"ב, תראו איזה תרבות יש לנו - אבל השרה שלו בעצמה מתנכלת לתרבות".