חיילי הישיבה
חיילי הישיבה ישיבת הכותל

מאז פטירתו של ראש ישיבת ההסדר "הכותל" בירושלים הרב הדרי זצ"ל בחודש אייר האחרון חיפשו בישיבת הכותל כיצד לתעל את הכאב על פטירתו והחליטו להנציח את זכרו בבניין הישיבה והגדלתה.

השבוע, בו חל יום הולדתו של הרב הדרי, שהיה ראש הישיבה הראשון וכיהן גם כנשיא הישיבה עד לפטירתו, יוצאת הישיבה בקמפיין מימון המונים לזכרו של הרב.

באמצעות קמפיין מימון ההמונים תגדיל ותרחיב הישיבה את אוצר הספרים הישיבתי, כמו גם את אוצר הספרים לבני חו"ל.

בנוסף, מתכננת הישיבה להקים מערכת מידע מתקדמת שתאפשר לאלפי תלמידים ובוגרים בארץ ובעולם לימוד מעמיק ומקיף וחיבור למקורות ולתורת ירושלים. בישיבה מסבירים כי "תמיכה בפרויקט היא שותפות אמת בהגדלת כבוד התורה ולומדיה, שותפות פעילה בבניין ציון וירושלים ובהתפתחות ישיבת הכותל".

לתרומה ולהצטרפות לחצו כאן

הרב ישעיהו הדרי זצ"ל, יקיר העיר ירושלים, היה איש ספר שסימל את הרצון להגיע לעומקה של תורה, איש רב פעלים שכל חייו עסק בבניין וצמיחה, ושימש כאב ומורה דרך לאלפי תלמידי הישיבה ובוגריה, מתוך אהבה לכל יהודי ואמונה בתהליך צמיחת גאולתנו.

עם סיומה של מלחמת ששת הימים, פעל הרב הדרי להחזיר את התורה לרובע היהודי בירושלים סמוך לכותל המערבי ולמקום המקדש, והנהיג את ישיבת הכותל במשך למעלה מיובל בתוככי הרובע היהודי, סמוך ונראה למקום המקדש ולכותל המערבי.

הישיבה שפתחה את שעריה בשנת תשכ"ז (1967), מיד לאחר מלחמת ששת הימים, ולמדו בה עשרה תלמידים, גדלה והתפתחה לאורך השנים והפכה לישיבת דגל בציונות הדתית, ממנה יצאו אלפי לוחמי צה"ל ובוגרים שבנו את המדינה.

כיום לומדים בישיבה מאות תלמידים הבאים מכל רחבי הארץ והעולם, עמלים בתלמודם, שוקדים על תורתם ותפילתם ומשלבים שירות צבאי בצה"ל במסגרת איגוד ישיבות ההסדר. הישיבה מיועדת בעיקרה לבוגרי ישיבות תיכוניות המעוניינים להתגדל בתורה ואח"כ לתרום גם במסגרת שירות צבאי. ישיבת הכותל שמה לה למטרה להיות ראש החץ של ישיבות ההסדר, הן במצוינות בלימוד, והן בהקשבה לצרכי עם ישראל.

ראש ישיבת הכותל הרב ברוך וידר אמר, "הרב הדרי זצ"ל הוא שם נרדף לשליחות ועשייה ציונית, לירושלים ולישיבת הכותל. כדי להמשיך את חזונו של הרב הדרי זצ״ל, את בקיאותו הנודעת ואת לימודו התדיר בחרנו להתקדם, לבנות ולספק לתלמידי הישיבה את הכלים שיאפשרו להם לימוד מקיף ויתר נגישות לעומקה של תורה. היום יש לכל תלמידיו, מכריו ומוקיריו הזדמנות להנציח את זכרו, לחזק את מפעל חייו, ולהוסיף נדבך בבניין ישיבת הכותל וירושלים. אתם מוזמנים להצטרף אלינו לעשייה הברוכה ולהגדיל תורה ולהאדירה".

לתרומה ולהצטרפות לחצו כאן