לאה גולדין: ''ראש הממשלה מנהל את המדינה כמו פרוטקשן''

אמו של החייל הדר גולדין תוקפת את הקבינט המדיני–ביטחוני ואת ראש הממשלה. "הבן שלי הוא חלק מדמי הפרוטקשן וכך גם החייל הבא שייחטף''

ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ט

לאה גולדין
לאה גולדין
צילום: יוני קמפינסקי

לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין הי''ד המוחזק בידי חמאס תוקפת את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואומרת כי נתניהו לא יחזיר חייל שהוא שולח לקרב.

בריאיון ל''כאן 11'' אמרה גולדין "למדתי שהבן שלי הוא חלק מדמי פרוטקשן וכך גם החייל הבא שייחטף. ראש הממשלה מנהל את המדינה כמו פרוטקשן".

לדבריה, נתניהו יכל להחזיר את החיילים החטופים כבר ב-10 הזדמנויות, "הוא דיפלומט וכלכלן מעולה וכאן הכסף מדבר. הוא גם התחייב בפנינו. מה נשאר לי לעשות חוץ מלצעוק ולבקש מכל מי שיש לו חייל במשפחה שיידע שהיום, חייל שראש הממשלה הזה שולח אותו לקרב הוא לא מחזיר אותו - הוא משאיר את זה לאויבים. חייל שייחטף בידי חיזבאללה הוא יפנה אותו לסורים. התשובה 'לא יכול' היא לא מקובלת. יש 'לא רוצה'".

על הפגישה עם הרמטכ''ל איזנקוט ביום שישי האחרון אמרה גולדין "הייתה פגישה שהיא המשך לשמירה על קשר חם ומחייב עם מערכת הביטחון... מפקירים את החיילים. זה מה שהבנו וזה הדבר העצוב ועם זה אנחנו צריכים להתמודד".

"כל חבר קבינט צריך להישאל מתי חוזרים החיילים. זה כאן ועכשיו. זו נקודה מכרעת. כולם מתערבים לטיפול שורש באזור. אלה אותם גורמים שמבינים שתנאי למבחן אמינות שיש רצינות בכל ההסכמים האלה היא להביא את החיילים. זה מבחן רצינות לכמה אפשר לסמוך על חמאס", הוסיפה אמו של הדר גולדין הי"ד.