יהלומים. אילוסטרציה
יהלומים. אילוסטרציהפלאש 90

בשעות הבוקר (שני) נעצרו 6 חשודים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וכן עבירות נוספות.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל ורשות המסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

מרשות המיסים נמסר כי "במסגרת הלחימה הסדורה של רשות המסים ומשטרת ישראל נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה, פתחו הבוקר היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433, יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ויחידת יהלום ברשות המסים בחקירה גלויה, בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה".

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך מספר שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים בניגוד לחוק ומבלי לדווח לרשויות המוסמכות.

בכוונת היחידות החוקרות לבצע מעצרים נוספים של חשודים בארץ ובחו"ל.

עו"ד אייל בסרגליק המייצג את אחד החשודים בפרשה יחד עם עו"ד קרן ברקוביץ מסר, "מדובר בחשדות ראשוניים שאנו בטוחים כי יופרכו בהמשך. למרשנו אין קשר לפרשה. הוא עבד עם איש העסקים לפני למעלה משש שנים ואין כל ראיה שקושרת אותו לחשד בפלילים. אנו מקווים כי החקירה תסתיים במהרה וכך יוכל מרשנו להוכיח שאין לו שום קשר לפרשה ולחשדות".