בנט ונתניהו
בנט ונתניהו צילום: פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו נותן אור ירוק לקידום חקיקת חוק עונש מוות למחבלים של ישראל ביתנו וליברמן, כך דווח הבוקר (שני) בחדשות 'כאן'.

נציין כי החוק היה תקוע בכנסת במשך קרוב לשנה, מאז שאושר בקריאה טרומית בחודש ינואר, ועל פי הדיווח האור הירוק להמשך החקיקה ניתן אתמול בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה, לבקשת יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט. בעקבות כך, כבר בתקופה הקרובה תחל ועדת החוקה של הכנסת בדיונים ראשונים להכנת החוק לקראת ההצבעה עליו בקריאה ראשונה.

על פי הצעת החוק, אותה יזמה סיעת ישראל ביתנו, ניתן יהיה לגזור על מחבל עונש מוות גם ללא הסכמה פה אחד של השופטים, ויספיק לצורך כך רוב רגיל בקרב הרכב השופטים.

כזכור, רק בשבוע שעבר האשים שר הביטחון ליברמן את הבית היהודי בכך שהם אלו שתוקעים את הצעת החוק ולא מאפשרים את קידומה מסיבות פוליטיות. אתמול מי שהעלה את הנושא בישיבת ראשי המפלגות היה השר נפתלי בנט, שפנה לראש הממשלה ואמר שאין סיבה למנוע את קידום החוק. יו"ר הקואליציה דודי אמסלם אישר במהלך הישיבה שהחוק עוכב עד עכשיו עקב ההחלטה לקיים קודם כל דיון בקבינט ולא מסיבה אחרת.

ראש הממשלה הגיב ואמר שאין מניעה מבחינתו לקדם את החוק מאחר והחוק בסך הכל קובע שניתן יהיה לגזור עונש מוות למחבלים ברוב רגיל של בית המשפט, ועל כן אפשר לקדמו.