הנהג החשוד: תושב גבעון החדשה

הנהג החשוד בהריגת בני משפחת עטר מהישוב פסגות הוא לורן אנקרי, תושב גבעון החדשה בן 52. בית המשפט: נכחדה משפחה שלמה מעל פני האדמה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בחשון תשע"ט

הנהג החשוד בהריגת שמונת בני משפחת עטר בתאונה בכביש 90 הוא לורן אנקרי, תושב גבעון החדשה בן 52.

טענתו כי יש לו אישור לקנאביס רפואי נשללה ע"י המשטרה.

כמו כן, המשטרה טענה שהחשוד משבש את החקירה, והוא חשוד בהריגה, הכשלת חקירה, עקיפה כשהדרך לא פנויה ונהיגה תחת השפעת סמים. בית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרו עד ליום ראשון הקרוב.

השופט רון סולקין ציין כי "כתוצאה מהתאונה נכחדה משפחה שלמה מעל פני האדמה....החקירה מורכבת ומסועפת אך היחידה החוקרת פועלת במרץ רב ועלה בידיה להשלים פעולות רבות עד כה".

פרקליטו של אנקרי, ינון היימן, סיפר כי מרשו עלה מגיל 13 לבדו מטעמים ציוניים. הוא ממקימי דובדבן, לוחם מוכר וצלף שדורות של לוחמים יצקו מים על ידיו. הוא נשוי ואב, כל בניו בהמשך אליו ביחידות קרביות.

הפרקליט הדגיש כי מרשו רץ לעבר האוטו וניסה בידיו החשופות לשבור את החלון כדי לחלץ את המשפחה הלכודה ואף ראה אותה נשרפת למוות.

"לא ראיתי שום אינדיקציה לשימוש בקנביס. מדובר באדם עם נכות של 91 אחוז. הרופאים המליצו של שימוש בקנאביס. לא ברור מה נעשה עם זה, זה עדיין בבירור".

בתאונה באזור עין גדי נספו האב יריב (45), האם שושי (47) וששת ילדיהם: יעקב ישראל (12), עטרת (11), איילה (9), מוריה (7), ידיד (5) ואביגיל (3). אשתו ובתו של אנקרי נפצעו בתאונה באורח קל עד בינוני.