שמחה בת"א החרדית: הנציג האגודאי נכנס

בתום דיון סוער בועדת הבחירות הוכרע כי סיעת 'מאמינים' בתל אביב תזכה במנדט נוסף ובכך נכנס נציג אגודת ישראל למועצת העיר.

חיים לב , כ"ח בחשון תשע"ט

עיריית תל אביב
עיריית תל אביב
פלאש 90

בתום דיון סוער בוועדת הבחירות המרכזית הוכרע אתמול (שני) כי סיעת 'מאמינים' בתל אביב תזכה במנדט נוסף ובכך נכנס הנציג האגודאי נפתלי לוברט למועצת העיר בזכות פער של 147 קולות.

ההכרעה הסופית התקבלה בתום דרמה משפטית שליוותה את ספירת המעטפות הכפולות. כזכור, בסוף השבוע הקודם – לאחר ספירת קולות הנכים והחיילים, התברר כי סיעת 'מאמינים-גב' עולה ל-2 מנדטים, על חשבון סיעת מרצ שהפסידה את המנדט הרביעי.

מרצ ערערה לועדת הבחירות בדרישה לפסול את כל המעטפות הכפולות ולבצע בחירות חוזרות בקרב החיילים נוכח הטענה לפיה אלמוני השליך על שלחן ועדת הקלפי מספר מעטפות לא-מסומנות ובתוכן פתקי הצבעה של 'מאמינים'.

באי כוחה של אגודת ישראל טענו כי גם אם המקרה אכן התרחש אין לפסול את כל קולות החיילים והנכים ויש לפסול כמה קולות בודדים – כמספר המעטפות שהושלכו.

בתום דיון ממושך קיבלה ועדת הבחירות את עמדת נציגי סיעת 'מאמינים', והבהירה כי מספר קולות בודדים יפסלו, אך ההכרעה נותרת בעינה כך שנפתלי לוברט ימשיך לשמש כחבר מועצת העיר.

"מהשם יצא הדבר, שהצלחנו לשמור על כוחנו במועצת העיר. אני רואה בכך הוכחה כי יש לנו מטרה להמשיך ולהאיר את העיר, דוקא כאן בעיר זו להגביר את אור התורה והחסד", אמר לוברט לאחר ההכרעה.