ח"כ אשר: אנחנו גדולים יותר מאגודת ישראל

"במהלך הלילה כשהגיעו המנדטים אני התפללתי שיהיו להם 4 מנדטים", סיפר חבר הכנסת יעקב אשר. ''זאת תמונת המצב".

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשע"ט

ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

ח"כ יעקב אשר (דגל התורה) התייחס לתוצאות מערכת הבחירות בירושלים ואמר כי ההיבט הראשון שניתן ללמוד עליו ממערכת הבחירות האחרונה היא שדגל התורה גדולה יותר מאגודת ישראל.

"השלכה ראשונה שהטיעון שטענו נחשף לעיני כל ישראל. בוועידת דגל התורה לפני שלוש שנים אמרנו שאנחנו יותר גדולים. יש מקומות שאנחנו יותר קטנים כמו בערד, או באשדוד. ההשלכות הן באופן טבעי קורות, צריך לדעת להתחשב בזה", אמר ח"כ אשר בראיון לרדיו 'קול חי'.

עוד הוסיף אשר כי אגודת ישראל שווה יותר משלושה מנדטים בירושלים. "במהלך הלילה כשהגיעו המנדטים אני התפללתי שיהיו להם 4 מנדטים. זאת תמונת המצב".

באשר למשא ומתן מול משה ליאון, אמר אשר כי "המו"מ עם ליאון מתנהל ישירות בינו לבין שאר המפלגות בידיעתינו, כאשר בסופו של תהליך אנחנו מאמינים שיגיעו להסכמה בין כל המפלגות החרדיות".

בדבריו התייחס לניסיונות חרדיים לייצר מגעים מול עופר ברקוביץ. "איננו מתערבים במשא ומתן של מפלגות אחרות. אני מסתכל על ירושלים והמילה סטטוס קוו היא מילה יפה, יש הרבה דברים שקשורים בציביון של ירושלים. אני מאמין שנלך כתף אל כתף כלל המפלגות החרדיות".

אשר התייחס אף לחוק הגיוס. "רוב החוק עבר, יש כמה נקודות שצריכות שיפור. מעריך שבסופו של יום המטרה של כולם שלא יווצר מצב שנהיה בלי חוק. ביום חמישי לא נסגור דברים, תהיה ישיבה שיש חלק ממשרדי הממשלה שצריכים לחזור עם תשובות. תוך שבוע שבועיים נסיים את ההליך להצבעה".