מאסר ללא כפל מבצעים

עבריין היושב בכלא על עבירות בתוך המשפחה נתן גט לאשתו בעקבות תוספת שנות מאסר על ידי בית הדין הרבני.

אלירן אהרון , כ"ח בחשון תשע"ט

כלא. אילוסטרציה
כלא. אילוסטרציה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עבריין היושב בכלא 14 שנה מתוך 20, נתן ביום שישי האחרון גט לאשתו בעקבות החלטת בית הדין הרבני להטיל תוספת מאסר אזרחי על תקופת המאסר הפלילית שנגזרה עליו.

האיש נשפט על עבירות פדופיליה בשנת 2004 ועל סמך הודעתו הורשע ונגזרו עליו 20 שנות מאסר. שנים רבות הוא סירב לתת גט לאשתו, ביקש שילדיו בהם פגע יוותרו לו על התביעות האזרחיות שהגישו נגדו, ואף טען שהוא חף מפשע ושלא עשה דבר.

במהלך מעצרו הוגבלו צעדיו של האסיר לאור פסיקת בית הדין. הוא הושם לתקופות בצינוק ובידוד, ונשללו ממנו לפרקי זמן שונים הטבות כגון קנטינה, יחד עם אמצעים נוספים בהם נקט בית הדין.

לפני כשנה הגיע המקרה לבית הדין הרבני הגדול, להרכב הדיינים הרב אהרון כץ, הרב שלמה שפירא והאב"ד הרב אליעזר איגרא.

בית הדין הרבני הטיל על סרבן הגט תוספת מאסר אזרחית לתקופה בלתי מוגבלת, וזאת בנוסף לפרק הזמן שנגזר על האיש - על ידי בית המשפט - בגין העבירות בתוך המשפחה.

בשלב זה נכנס לתמונה עורך הדין משה קרו כמייצג של הבעל ובתיווכו הצליח בית הדין להגיע עם הבעל להסכמות, במסגרתם הבשילו התנאים למתן גט.

לאחר שנת מאסר נוספת בגין סרבנות הגט, שבה שעון מדידת הזמן למאסר הפלילי הוקפא, נשבר האיש ונתן גט לאשתו. האיש נתן את הסכמתו ביום חמישי האחרון, ומיד למחרת, ביום שישי, נפתחו שערי בית הדין הרבני הגדול באופן חריג לדיון דחוף וזאת כדי למנוע מקרים של היסוס וחרטה.

בעקבות התערבות בית הדין ואגף העגונות בראשות הרב אליהו מימון, הגט ניתן בשעה טובה והאישה שוחררה מעגינותה.

לאחרונה הגיש האיש בקשה לבית הדין הרבני לבטל ולמחוק עבורו רטרואקטיבית את תקופת המאסר בת השנה אותה ריצה בגין סרבנות הגט, אולם בית הדין דחה את בקשתו על הסף.

כעת לאחר שחרור האישה, יחזור ''שעון הפז"מ'' לפעילותו בגין שנות המאסר הפלילי שנגזרו על האיש, וזאת לאחר הקפאה של תקופת מאסר בת שנה שנגזרה עליו על ידי בית הדין הרבני.