כספי במדי הנבחרת. הישראלי עושה חיל בליגה הטובה בעולם
כספי במדי הנבחרת. הישראלי עושה חיל בליגה הטובה בעולםצילום: האתר הרשמי של פיב"א

אלוף. לקול תשואות הקהל, ועם סרטון של מהלכיו הגדולים בעונה שעברה שהוקרן באולמה הביתי של אלופת ה-NBA, גולדן סטייט, קיבל הבוקר (שלישי) עומרי כספי את טבעת האליפות.

כספי, שפתח את העונה הנוכחית במדי ממפיס אך נפצע לצערו פעם נוספת, חזר הבוקר לאולם של הקבוצה בה שיחק עד אמצע העונה שעברה, בפעם הראשונה מאז שוחרר ממנה, רגע לפני הפלייאוף.

שחרורו של כספי בעונה שעברה נעשתה בלית-ברירה מצידה של האלופה גולדן סטייט, כשזה הותיר אותו כשחקן הפעיל בעל מספר המשחקים הרב ביותר ב-NBA מבלי לרשום אף הופעה במשחק פלייאוף עם 558 משחקים.

כספי זכה לטקס מרהיב ומרגש לפני תחילת המשחק הבוקר, כשהקהל הביתי באולמה של האלופה, האורקל ארינה, הגיב בתשואות ובמחיאות כפיים רמות לשחקן הישראלי שסיפק לא מעט משחקים ומספרים יפים בתקופה הקצרה שלו במדי האלופה בעונה שעברה.

שיאו של טקס ההוקרה לשחקן הישראלי הראשון בליגת הכדורסל הטובה בעולם, היה כאשר קיבל כספי מהג'נרל מנג'ר בוב מאיירס את טבעת האליפות - זכר לחצי העונה שבילה במדי האלופה.

זו אינה הפעם הראשונה בה מעניקה אלופת ה-NBA טבעת אליפות לישראלי על שירותיו, על אף שעזב לפני, כשגם האלופה הקודמת קליבלנד קאבלירס העניקה טבעת כזו למאמנה שפוטר טרם סיום העונה בה זכתה באליפות - הישראלי דייויד בלאט.

"אני נרגש מאוד ואסיר תודה", אמר כספי, "זה מהלך יפה מאוד מצד הווריירס, כולם יודעים כמה אסיר תודה אני".

במסיבת העיתונאים שלפני המשחק, התייחס לכך גם מאמנו לשעבר סטיב קר: "אני שמח שהוא כאן הלילה ושהוא יזכה לכבוד לפני הקהל שלנו. הנסיבות בשנה שעברה היו מאוד קשות, זה חלק מה-NBA, אבל הוא היה מקצוען גדול ושיחק טוב מאוד עבורנו בעונה הסדירה, כשהיה בריא. אני שמח שהוא מקבל את ההכרה והיה כיף לפגוש אותו".

גם חברו לקבוצה בעונה שעברה, שפציעותיו איפשרו לכספי לבלוט במדי האלופה ולקבל לא מעט דקות משחק ואמון, קווין דוראנט התייחס לטקס קבלת טבעת האליפות כשאמר: "אהבנו שעומרי כאן, כי הוא תמיד עזר לקבוצה שנכנס למשחק, חסימה, חטיפה, אסיסט. תמיד יש לו מהלכים מפתיעים. אני נרגש שהוא מקבל הזדמנות לקבל את טבעת האליפות, היו לנו הרבה זכרונות נהדרים ביחד איתו ויהיה כיף לראות אותו".

למעשה, המשחק הבוקר היה הראשון של כספי באורקל ארנה מאז ששוחרר מהווריירס רגע לפני הפלייאוף בעונה שעברה. במשחק עצמו הביסה האלופה גולדן סטייט את קבוצתו של כספי ממפיס בתוצאה 101:117, אחרי רבע שלישי אדיר, כשכספי ראה את המשחק עם טבעת האליפות על ידו מהספסל, בשל העובדה כי הוא פצוע בברכו.