המשחק יבוטל בשל לחץ ארגוני ה-BDS?

משחק הכדורמים של נבחרת הנשים של ישראל מול מקבילתן מספרד, עשוי להתבטל בשל החשש מהפגנות ארגוני ה-BDS. ח"כ רזבוזוב מאיים בסנקציות

נרי וייס , כ"ח בחשון תשע"ט

ח"כ רזבוזוב
ח"כ רזבוזוב
צילום: פלאש 90

ייכנעו ללחצים? משחק הכדורמים של נבחרת הנשים של ישראל מול מקבילתה הספרדית בעיירה מולינס דל ריי, בסכנת ביטול. הסיבה: החשש של העיירה מהפגנת ארגון ה-BSD.

אחרי שאמש שיגרה שרת התרבות והספורט מירי רגב מכתב בהול לשר הספורט הספרדי חוזה גיראו ובו היא מביעה מורת רוח לנוכח כניעת ההתאחדות הספרדית ללחצי ארגוני ה-BDS, הדורשים לבטל את משחקה של נבחרת הכדורמים הישראלית מול הספרדים, היום (שלישי) ממשיכים הלחצים הכבדים מצד הארגון הפרו-ערבי.

בעוד בעיירה מולינס הספרדית, ניסו להעביר את קיום המשחק בין שתי הנבחרות לאולם אחר, בשעה אחרת וללא כניסת קהל, בשל ניסיון להסתיר את קיומו, את נבחרת הנשים של ישראל זה לא מעניין כשאלה מתכוונות להופיע כרגיל למשחק במסגרת מוקדמות הליגה העולמית, באולם ובשעה שנקבעו מראש - הערב בשעה 20:30 במולינס.

יתירה מכך, יו"ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא כהן, אף סירבה להצעות חלופיות מצד ההתאחדות הספרדית, כמו קיום המשחק ללא קהל וללא דגלים במקום בו הנבחרת מתאכסנת, ומחשש לפגיעה בה הוחלט להצמיד לה מאבטח.

במקביל למאמציה של השרה רגב לקיום המשחק כמתוכנן ולחוסר הכניעה ללחצי הארגון הפרו-ערבי, הודיע היום ח"כ יואל רזבוזוב מ'יש-עתיד' כי אם המשחק לא יתקיים כמתוכנן הוא יפעל בכדי להחיל על איגוד השחייה העולמי סנקציות כלכליות קשות מנשוא שיוטלו על החברות הממנות ומשמשות כספונסרים של האיגוד העולמי.

במכתבו, כתב ח"כ רזבוזוב לנשיא FINA, ד"ר ח'וליו מאגליונה כי "המשחק הועבר מהאולם המתוכנן, הוקדמה שעת הפתיחה למשחק וכניסת הקהל לאולם החדש אינה מתאפשרת לקהל הרחב – אולי מתוך ניסיון להסתיר את המשחק. כידוע לך, מדובר בעבירה על תקנון FINA וחריגה מהצ'ארטר האולימפי, לו FINA מחויבת, האוסרים על התערבות פוליטית בספורט".

"משום כך", כתב ח"כ רזבוזוב לנשיא האיגוד, "אני דורש מכם, גוף שעליו להישאר מנותק מפוליטיקה, להתנהג בהתאם לכתוב בחוקי FINA ובקוד האתי שלכם, אחרת אפעל בכדי להחיל עליכם סנקציות כלכליות".

עוד כתב רזבוזוב: "אם FINA לא תתערב באופן מיידי, בכוותנו לפנות לכל החברות התורמות ומשמשות כספונסרים ל-FINA ולהגיש כנגדן דוחות לבורסות השונות בעולם בטענה שהן תורמות לגוף הפועל בניגוד לחוקי הספורט ובניגוד לתקנונים הרשמיים".

האם אחרי שהצליחו לעשות היסטוריה ואיפשרו לספורטאים ישראליים להתחרות על אדמת אבו-דאבי עם סמלי מדינת ישראל, יצליחו שרת התרבות והספורט וח"כ רזבוזוב, יו"ר שדולת הספורט בכנסת למנוע מהפוליטיקה לנצח את הספורט?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il