''דרום שחור'': תלמידים מכל רחבי הארץ מזדהים עם ילדי עוטף עזה

תלמידים הגיעו לבושים בחולצות שחורות לאות הזדהות עם תושבי עוטף עזה. "קרובים בלב על אף המרחק הפיזי''.

רעות הדר , כ"ח בחשון תשע"ט

שולחים להם חיבוק חם
שולחים להם חיבוק חם
צילום: יח"צ קרית חינוך שעלבים

תלמידי תיכון דתיים וחילונים מכל רחבי הארץ השתתפו היום (שלישי) במיזם ''דרום שחור'' והגיעו לבושים בחולצות שחורות לאות הזדהות עם תושבי עוטף עזה ובמחאה על המציאות הביטחונית בדרום הארץ.

גם בקריית החינוך שעלבים הגיעו תלמידי ותלמידות הישיבה התיכונית והאולפנה עם חולצות שחורות, הניפו שלטים ושלחו מסר של חיזוק לתושבי הדרום.

הלל פינקלמן, תלמידת אולפנת שעלבים וחברת מועצת התלמידות, אמרה "אסור לנו לשבת בחיבוק ידיים ולצפות מהצד. תושבי עוטף עזה נמצאים במצב לא פשוט ואנחנו מחויבים להפגין אחדות ולהראות להם שעם ישראל איתם במאבק שלהם. מכאן, משעלבים, אנחנו שולחים להם חיבוק חם ומסר של חיזוק".

אולפנת בני עקיבא אורות מודיעין
צילום: מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

באולפנית ''בני עקיבא'' ישורון הגיעו מאות התלמידות עם חולצה שחורה והצטלמו בתמונה בית ספרית. תלמידת כיתה י"א, הדר יואלמן, שיתפה: "חשוב לנו מאד להביע את הזדהותנו עם תושבי הדרום, כחלק מעם ישראל וארץ ישראל וההשתתפות היום ביוזמת דרום שחור פתחה לנו פתח לעוד יוזמות ועשיה שיהיו גם ביוזמתנו".

אדיר, תלמיד כיתה י"א בישיבת ''בני עקיבא'' חדרה וממובילי המהלך בישיבתו אמר "אנחנו בישיבת בני עקיבא חדרה לא נפקיר את תושבי הדרום. החולצה השחורה מבטאת שותפות ואכפתיות עם תושבי הדרום שסובלים מהמצב בעזה".

שיראל ומיכל, תלמידות כיתה י''א באולפנת ''צביה'' הרצליה, סיפרו כי " היה חשוב לנו להראות לתלמידי הדרום שאומנם איננו מרגישות על בשרנו את מה שמתרחש בדרום אך קשה לנו להתעלם וחובה עלינו להזדהות עם ילדים בני גילנו שחייהם אינם חיים".

תלמידות מאולפנת ''צביה'' מעלה אדומים סיפרו כי "היה לנו חשוב להזדהות ולתמוך, ולהיות קרובים בלב על אף שאנו רחוקים פיזית. נוסף על ההזדהות בתצלום אנו מתעדות לצאת ביוזמה של מכתבים וחבילות לתמיכה וחיזוק התושבים".

צילום: באדיבות המצולמות

גם תלמידי רשת החינוך אמי"ת מכל רחבי הארץ הצטרפו ליוזמת מועצת התלמידים הארצית והגיעו לבית הספר בחולצות שחורות כדי להעלות את המודעות למצב הביטחוני ולחזק את תושבי הדרום.

תלמידי אמי"ת ברעננה, כרמיאל, באר שבע, צפת, אשדוד, עפולה, גבעת שמואל שדרות ועוד הצטלמו בחולצות שחורות ועם הכיתוב '#דרום שחור' והעלו את התמונות לרשתות החברתיות.

ירדן סרור, תלמידת אמי"ת כרמיאל וחברת סיירת המנהיגות הצעירה של אמי"ת, אמרה "אנחנו מרגישים את המצוקה של החברים שלנו בדרום, זוהי ההזדמנות שלנו להראות שגם מרחוק הלב שלנו איתם ושאנחנו חושבים עליהם תמיד. גם אם האדמה בוערת רחוק מאיתנו גאוגרפית- זה קרוב ללב שלנו מאוד".

נורית דוידי, ראש תחום החינוך החברתי ברשת אמי"ת ותושבת שדרות אמרה "מרגשת תחושת הערבות ההדדית, כאשר תלמידים מכל רחבי הארץ מעבירים לנו תושבי העוטף מסר של אחדות , עוצרים את שגרת היום יום שלהם וקוראים לציבור הישראלי- כולנו עם הדרום הבוער".

צילום: אורה מן