ברקת והרב סבתו
ברקת והרב סבתוצילום: ישיבת מצפה יריחו

הבוקר (ג׳) התקיים ביקור מיוחד של ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, בישיבת מצפה יריחו יחד עם ראש ישיבת מצפה יריחו, הרב שבתי סבתו.

במהלך הביקור סייר ברקת במבנה הישיבה הגבוהה, ביקר בחדר המדע הייחודי של הרב ואף קיים חברותא משותפת. ברקת התוודע לפרוייקטים המיוחדים שמובילה הישיבה, ללימוד התורה הייחודי אותו מוביל הרב ולדרך החינוכית שהנחיל לכלל הרבנים והתלמידים.

ברקת, יזם הייטק בעברו, בירך את הרב סבתו, "אני רוצה להודות לך על מפעל החיים האדיר שיצרת, ועל כך שאתה מגיש את התלמוד לכל עם ישראל". עוד הוסיף ברקת, "היכולת של הרב לרתום אחריו כל אחד ובעזרת חשיבה יצירתית, שעומדת בבסיס ההצלחה של עם ישראל לאורך הדורות, להאדיר תורה - מרגשת אותי. אתה נותן לתלמידים כלים מצוינים ללמידה לקראת המשימה לחיזוק עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל".

ברקת, שמתקרב לסיום קדנציה של עשור אמר "בשליחותי, הייתה לי הזכות להוביל ולפתח את ירושלים, ולהיות חוליה בשרשרת הדורות שבנו וחיזקו את ירושלים", עוד הוסיף ברקת, "כשאנחנו מוכיחים שאנחנו הריבון בירושלים, ונוקטים צעדים נחרצים בכיוון הזה - העולם כולו מצדיע!".

על המשך דרכו אמר, "בתקופה הקרובה אתם תראו אותי מסתובב בשומרון, בבנימין, בהר חברון, בגליל בגולן ובנגב במטרה לייצר תוכנית לפיתוח כלל חבלי ארץ ישראל. המטרה הסופית בעוד עשור, לזוגות צעירים יהיה יותר קל להגיד - אני שותף לחזון הציוני, אנחנו רוצים ויכולים ליישב את ארץ ישראל!"

הרב העניק לברקת את סט הספרים "ותשאני רוח" ובירך אותו בהצלחה בהמשך הדרך.

צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו
צילום: ישיבת מצפה יריחו