הרב עמיחי אליהו
הרב עמיחי אליהוצילום: עצמי

שלום איזנר היקר והמוערך.

קראתי בפליאה את תמיכתך בעופר ברקוביץ בבחירות על עיריית ירושלים.

לטעמי בחירתך בברקוביץ היא תמיכה ישירה באותם ארגונים שפרסמו את הסרטון שהפך אותך למפורסם שלא בטובתך.

גם אם לדידך עופר עצמו בסדר. (אני אישית לא מכירו לעומק) ניצחון של איש "ישראל חופשית"- הוא רוח גבית לאותם ארגוני שנאה וקיטוב שפועלים בישראל בשנים האחרונות במטרה לפלג את הציבור בישראל.

עמותות שפועלות להסית כנגד הציבור החרדי והציבור שיושב ביהודה ושומרון. לא ברכה אתה מביא לעיר בתמיכה הזו - כי אם ריב ומדון,פילוג ושנאת האחר.

אכן, אריה דרעי לא כוס התה שלי בפרט ולא של הציונות הדתית ככלל. אבל אם השאלה היא בין אידאולוגיות של מר"צ\"ישראל חופשית" להתנהלות של דרעי -אומנם לא בלב קל, אבל אני עם דרעי.

ואם השאלה היא בין התרבות של רחל עזריה\"השגחה פרטית" לזו של ש"ס ודגל, הרי שאני מעדיף להשקיע מאמצים לבנות גשר עם אנשים שמאמינים בתורת ישראל וברלוונטיות של דברי חז"ל, על פני אנשים שדואגים לקדם את האינטרסים של התנועה הרפורמית בישראל.

(כשליבי אומר לי, שמשה ליאון הוא לא רק אריה דרעי וגפני אלא איש של הציבור המסורתי ואפילו ציונות דתית בצורה כזו או אחרת)

על גבי זה - ככל שאני מבין (מהסרטונים שאני מקבל ומהאנשים בסביבתו של עופר) עופר אינו "החילוני" רגיל. הוא לא ישראלי נורמטיבי שפועל מתוך זיקה וכבוד למסורת ישראל. הוא מגיע מהעולם שמתנגד בתוקף לזהות היהודית שלנו, כשהוא רוכב על המנוע העצום של ארגוני ה"הנתקה" ו"השנאה".

אותם אירגונים שפועלים ברמיה לפגוע באזרחי דרום תל-אביב, כשהדאגה שלהם למסתננים גוברת על הדאגה לאחיהם. אותם שפעלו ופועלים תדיר לפגוע בתדמיתה של מדינת ישראל בעולם. שפועלים לפגוע במבנה המשפחה המסורתי. שמסיתים כנגד רבנים ואנשי תורה. (חרדים וציונים כאחד) שפוגעים בחוסן של חיילי צה"ל!!!

אני מבין את תחושת הפחד. היא מוכרת לכולנו היטב מהימים שהשמאל הישראלי - הבטיח לנו בידוד בין לאומי. כשהם חזרו והבטיחו לנו קטסטרופה כלכלית. היא זכורה היטב- מההיסטריה שהם נכנסו כששגרירות ארה"ב עברה לירושלים.

אני פחות מתחבר לתיאורי "יום הדין" שתיארת בפוסט ועוד פחות לאלה שכתבה תהלה פרידמן "חשרת עבים מתקדרת מעל העיר".

לא מלחמת "בני האור" הנאורים למול ההמון הנבער יש פה. אלא מערכה פוליטית לגיטימית לקידום ערכים ואינטרסים של קבוצות חשובות כל אחת בפני עצמה בפסיפס הירושלמי.

לדידי למול ערכי "ישראל חופשית" - עומד משה ליאון - איש שמגיע מתוך זיקה עמוקה למסורת ישראל. אדם שיודע לנהל מערכות ציבוריות. איש שיודע לעשות חיבורים בין הציבור המסורתי, לזה החרדי והציוני דתי. (אני לא יודע כמה אתה מכיר את היהודי וכמה אתה ניזון מהתדמית התקשורתית שאנשי השמאל בחרו להדביק לו.)

אכן צריך לפקוח עין. להיות שם ולשים יד בשותפות מתוך דאגה לעיר. מתוך אמון גדול שהחיבור בין הציבורים השונים יעשה טוב לעיר. טוב - שנובע מתוך מסורת, מתוך אחריות ליהדותה של מדינת ישראל.
מתוך חיבור של תורה ועבודה.

פשיטא לי שירושלים חשובה לך, שצביונה היהודי של בירת ישראל עומד בראש סדר העדיפויות שלך.
ועל כן - דומני שעשית טעות בחיבור הזה.

ומתוך תפילה עמוקה לצמיחת ירושלים של מטה ושל מעלה. אני מקווה שתחזור בך לתמיכה שתאפשר צמיחה של ירושלים באחדות הציבורים כולם. "והאמת והשלום אהבו".