ננסי פלוסי עם טראמפ
ננסי פלוסי עם טראמפ צילום: רויטרס

הייצוג הנשי בקונגרס האמריקני התחזק משמעותית בבחירות שנערכו הלילה (רביעי). החל מחודש ינואר, לפחות 113 מתוך 435 חברי בית הנבחרים של ארה"ב יהיו נשים. מספר השיא הקודם של הנשים בבית הנבחרים עמד על 84.

לפי דיווחים ב"וושינגטון פוסט" וב"ניו יורק טיימס", רוב חברות הקונגרס המנצחות מייצגות את המפלגה הדמוקרטית. בסך הכל התמודדו הלילה על מקומות בבית הנבחרים 210 נשים דמוקרטיות ו-63 רפובליקניות.

גם במרוצים למשרות המושלים נרשמו הצלחות לנשים דמוקרטיות: בקנזס ובמישיגן ניצחו נשים דמוקרטיות – לורה קלי וגרצ'ן וויטמר – את יריביהן הרפובליקניים. עם זאת, במדינת ג'ורג'יה נראה כי הדמוקרטית השחורה סטייסי אברמס עומדת להפסיד לרפובליקני בראיין קמפ, בפער קטן.

בקולוראדו זכה חבר הקונגרס ג'ארד פוליס הדמוקרטי במרוץ למשרת המושל, לפי המדגם של רשת CNN. פוליס יהיה המושל הראשון בתולדות ארה"ב שהצהיר על עצמו כי הוא משתייך לציבור הלהט"ב.

בקנזס ניצחה שאריס דייווידס – לשעבר מתאבקת מקצועית – את קווין יודר הרפובליקני, והיא תהפוך לחברת הקונגרס הראשונה מטעם מדינה זו המוצהרת כלהט"בית. דיווידס ודב הלאנד, שניצחה במרוץ בניו מקסיקו, יהיו גם חברות הקונגרס הראשונות ממוצא אמריקני-ילידי ("אינדיאני").