המשנה ליועמ"ש דינה זילבר
המשנה ליועמ"ש דינה זילבר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עו"ד אריה ארבוס, מומחה למשפט מנהלי, קורא בערוץ 7 להדיח את המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, בעקבות דבריה נגד חוק הנאמנות בתרבות.

"בהתנהגות של עו"ד זילבר ישנן שתי בעיות. הראשונה, שהיא מייצגת את עמדת המדינה בוועדות הכנסת והיא למעשה שלוחה של המשרד הרלוונטי שאותו היא מייצגת. ברגע שהיא סוטה מעמדת המשרד היא מועלת בתפקידה. השניה, שנוצר מצב שלמדינה במקרה זה אין ייצוג. על פי כללי האתיקה עורך דין צריך לייצג במסירות את הלקוח. ברגע שהוא סוטה מקו זה הוא מועל באמון שהלקוח נתן לו", אומר עו"ד ארבוס.

לדבריו, התשובה של מנדלבליט לשרה שקד לפיה הוא זה שמחליט על המשך פעילותה של זילבר, יוצרת מצב בעייתי.

"ההנחיה של היועמ"ש שהמדינה צריכה היתר מיוחד לייצוג על ידי גורם חיצוני ורק היועמ"ש הוא זה שמוסמך לקבוע מי מייצג את משרד המשפטים היא אבסורד. למעשה זה שולל מכל משרד ממשלתי את הזכות להיות מיוצג. אין ספק שבמקרה הזה, כאשר השליח מעל בתפקידו כמייצג הלקוח, הוא צריך להיות מודח מתפקידו".

"לא ייתכן שבמדינה דמוקרטית הפקידות הבכירה תנהל את ענייני המדינה. במדינה דמוקרטית המילה האחרונה שמורה לנבחרי הציבור. להגיד על יוזמת חקיקה שהיא לא חוקית, זה משהו שלא יעלה על הדעת. זה תאטרון אבסורד, שהוא תוצאה ישירה של האקטיביזם השיפוטי שהוביל לאקטיביזם ייעוצי", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו