כבר אין צורך להתאמץ
כבר אין צורך להתאמץ צילום: iStock

הקוביה ההונגרית הומצאה כבר לפני כ-30 שנה ומאז הומצאו אין סוף דגמים שונים ומחודשים של הקוביה המסורתית.

במהלך השנים נמכרו ברחבי העולם למעלה מ-350 מיליון קוביות מסוגים שונים והומצאו שיטות מתמטיות מסובכות לפתירתה. ההמצאה החדשה מיועדת למי שאוהב לבלגן את הקוביה אבל פחות מסתדר עם הסידור שלה אחר כך- קוביה שפותרת את עצמה.

בסירטון, שכבר צבר למעלה ממיליון צפיות, חושף הממציא היפני את הקוביה החדישה שפותרת את עצמה. למרות המראה התמים שלה, קובית ההיי-טק החדשה צופנת בתוכה מנגנון הפעלה קטן שמסדר את הקוביה. המחשב הזעיר שבתוך המנגנון קולט את מצב הקוביה הנוכחי ומפעיל סדרת פעולות שיחזירו לה את סדר הצבעים הראשוני.

המנגנון המוחבא בקוביה כולל חלקים זעירים במיוחד ומנופים המסובבים את הקוביה בשבילם נאלץ היוצר להדפיס חלקים מיוחדים במדפסת תלת מימדית. לא כל כך ברור למה תשמש הקוביה החדשה, והאם ייצרו אותה באופן מסחרי- אך בינתיים היא זוכה לתהילת עולם.

אבל, למרות החדשנות של הקוביה, היא עדיין איטית למדי. הקוביה פותרת את עצמה ב"איטיות" יחסית כך שלוקח לה בערך דקה לסדר את עצמה מחדש. לשם השוואה נאמר שהשיא העולמי לפתירת קוביה הונגרית על ידי בן אדם הוא 25 שניות בלבד, כחצי מהזמן שלוקח לקוביה האוטומטית להיפתר.


ואם חשבתם שאי אפשר לפתור באופן מהיר יותר, קיימת גם מכונה המסדרת קוביה הונגרית במהירות שיא של מצמוץ עין- קצת יותר מחצי שניה לקוביה:


רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!